Akşener`den, Bahçeli Hakkında Suç Duyurusu!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu.

Akşener`den, Bahçeli Hakkında Suç Duyurusu!

TEHDİT, HAKARET VE AŞAĞILAMA

Akşener, avukatı tarafından yapılan başvuruyla, TCK`nın, 106, 125, 214, 216, 218`inci maddelerine göre, tehdit, hakaret, suç işlemeye tahrik ve aşağılama suçlarından cezalandırılmasını talep etti.

TARTIŞMANIN ARKA PERDESİ

Akşener, partisinin ilk grup toplantısında, ` MHP`nin Saray yancısı olduğunu` söylemiş ve bu sözler üzerine de Bahçeli, resmi Twitter hesabından bir açıklama yaparak, `Bu Hanımefendi`ye son ihtarım, bölmek ve yok etmek istediğin MHP`ye karşı sinir ve sınırları ihlal eden vandal tutumuna devam edersen sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsın. Demedi deme, büyük lafı dinle` demişti. Bahçeli`nin bu açıklamasının ardından da o gece bir grup MHP`li Akşener`in evinin önünde protesto gösterisinde bulundu. Olay üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış ve 12 kişi gözaltına alınmıştı. MHP Genel Merkezi de `Genel merkezin bilgisi dışında böyle bir eylem gerçekleştirdikleri` gerekçesiyle MHP Üsküdar İlçe Başkanlığı`ndaki tüm üyeri görevden almıştı. İki parti arasındaki gerginlik Meclis`te salı günkü grup konuşmalarına da yansımış, Bahçeli, `Kamera tutan el kimindir, evde kimler hangi gayeyle toplanmışlardır` açıklamasında bulunmuştu.

 

``DİL UZATANIN DİLİNİ KOPARIRIZ``

Bahçeli, açıklamalarında `Don Kişot, yel değirmenlerine kılıç çekerek saldırırdı. Siyasi Don Kişotların da ilkeleri, çizgileri yoktur. İP Genel Başkanı`nın söylemleri zincirleme olaylara neden olmuştur. Sosyal medyadan cevap verince Türkiye`nin konuştuğu olaylar vuku bulmuştur. Adres vererek cevap verecek kadar çıldırmıştır. Davet verince icabet eden çıkacaktır, çıkmıştır da. Gidenler gayet normal protesto yaptılar. MHP, Türkiye`nin kıvancı, son kalesidir. Lastik adamlarla işi olmaz. Aksini söyleyen edepsizdir, şahsiyetsizdir. Kim dil uzatırsa, el uzatırsa, ya dilini koparır, ya elini kırarız` ifadelerinide kullanmıştı.