Trump ve Brunson Görüşmesine Damga Vuran Türkiye Diyaloğu!

Önceki gün serbest kalan Rahip Brunson, kendisini kabul eden ABD Başkanı Trump`ın "Bir daha Türkiye`ye gider misin diye sormak istemiyorum" şeklindeki çıkışına "Türk halkını çok seviyorum" şeklinde karşılık verdi.

Trump ve Brunson Görüşmesine Damga Vuran Türkiye Diyaloğu!

ABD Başkanı Trump, Brunson ile birlikte Oval Ofis`te buluştu. Trump-Brunson buluşmasında Trump, `Bir daha Türkiye`ye gider misin diye sormak istemiyorum` dedi. Brunson ise `Türk halkını çok seviyorum. Orada 25 yıl yaşadım` dedi.

ERDOĞAN`A TEKRAR TEŞEKKÜR ETTİ

ABD Başkanı Donald Trump Rahip Brunson ile birlikte Oval Ofis`te basın toplantısı düzenledi. Trump Brunson`ın serbest kalmasından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan`a tekrar teşekkür etti.

BRUNSON`IN İLK SÖZLERİ

Rahip Brunson`ın ilk sözleri, `Yönetime yaptıklarından dolayı teşekkür ederim. Dışişleri Pompeo, Başkanyardımcısı Pence ve bay Bolton`a teşekkür ederim. Kongre`de serbest kalmam için uğraşanlara da teşekkür ederim` şeklinde oldu.

GÖRÜŞMEYE DAMGA VURAN `TÜRKİYE` DİYALOĞU

Trump-Brunson buluşmasında Trump, `Bir daha Türkiye`ye gider misin diye sormak istemiyorum` dedi. Brunson ise Trump`ın bu sözlerine `Türk halkını çok seviyorum. Orada 25 yıl yaşadım` şeklinde karşılık verdi.Trump da bu konuşma karşılığında Türkler iyi insanlardır onları seviyorum ifadelerini kullandı.

`İKİ ÜLKE ARASINDAKİ İLİŞKİLER DÜZELECEKTİR`

Trump, `Cumhurbaşkanı Erdoğan`a tekrar teşekkür ediyorum. Bu olay iki ülke arasındaki ilişkileri düzeltecektir. Tekrar Cumhurbaşkanı`na teşekkür ederim` dedi.