Arda Turan`ın Futbol Hayatı Bitebilir!

Spor yazarı Uğur Meleke, "Futbol Disiplin Talimatı 60`ıncı maddesine göre 2 yıldan fazla hüküm giyenler, futboldan süresiz men edilir." dedi. Arda, 3 farklı suçtan, 3,5 yıldan 11 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak.

Arda Turan`ın Futbol Hayatı Bitebilir!

Hürriyet Gazetesi yazarı Uğur Meleke, ülke gündeminin bir numarası olan Arda Turan`ın geleceğiyle ilgili çok tartışılacak açıklamalara imza attı.

Meleke, şunları söyledi:

`Gündemde yaşadığı kavga olayıyla Arda Turan var. Futbol Disiplin Talimatı 60`ıncı maddesine göre 2 yıldan fazla hüküm giyenler, futboldan süresiz men edilir. Belki de Arda Turan`ın futbol hayatı bitti. Bunun için de mahkemenin sonucunu beklemek gerekiyor.`

 

NELER YAŞANMIŞTI?

Emirgan`da bir eğlence mekanında ikili arasında yaşanan `laf atma` tartışmasında Arda, Berkay`a kafa atarak burnunu kırdı. Daha sonra Berkay hastaneye kaldırıldı. Yıldız futbolcunun ise ünlü şarkıcının hastaneye kaldırılmasının ardından hastaneye gitti ve silahla bir el ateş açtı.

11 YILA KADAR YARGILANACAK

Arda, `Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması`, `Silahla tehdit` ve `Ruhsatsız silah taşıma` olmak üzere 3 ayrı suç nedeniyle 3,5 yıldan 11 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak.