Yılmaz, “ Başkanlar ve Ekibi Lüks Yaşamamalı”

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, yerel yönetimler birimlerine belediye başkanları ile ilgili gelen şikayetleri başkanların gözünün içine bakarak söyledi. Yılmaz başkanlardan özellikle hem kendilerinin hem de ekiplerinin lüks yaşamamalarını istedi.

Yılmaz, “ Başkanlar ve Ekibi Lüks Yaşamamalı”

AK PartiYerel Yönetimler Başkan Yardımcısı veSamsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, yerel yönetimler birimlerine belediye başkanları ile ilgili gelen şikâyetleri başkanların gözünün içine bakarak söyledi. Yılmaz, “ Milletimiz, su baskınları ve yer altı sorunlarından, ulaşım, toplu taşıma ve otopark sorunlarından, AK Parti’nin oy deposu olarak görünen yerlere yeterli hizmetin gitmemesinden, belediye başkanlarına ve ekiplerine ulaşamamaktan, imar değişikliklerinde ve plan tadilatlarında adil davranılmamasından, belediye başkanları ve ekiplerinin lüks yaşantılarından, kentsel dönüşüm sorunlarından, heyecan verecek yeni vizyonların ortaya konulmamasından, gençler, çocuklar ve kadınlara yönelik yeni projeler üretilmemesinden ve mülteci sorunlarından şikayetçi” dedi.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ

Yusuf Ziya Yılmaz, AK Partili belediyelerin adeta iş makinası gibi çalıştığını, belediye sınırları içindeki tüm sorunları çözmek için çaba harcadıklarını belirterek, bunlar yapılırken ihmal edilen gönüllere ulaşma zamanı geldiğini söyledi. Yılmaz, “ Türkiye’de bin 398 belediye var. Bunların 883 tanesi AK Partili, 226 tanesi CHP’li, 150 tanesi MHP’li, 11 tanesi HDP’li ve 97 tanesinde de kayyum atandı. Bu belediyeler arasında yapılan ankette AK Partili belediyeler her 100 liranın 41 lirasını, CHP’li belediyeler 20 lirasını, HDPli belediyeler ise 12 lirasını hizmete harcıyor. Bu tablo bizim ne kadar hizmet ürettiğimizi de ortaya koyuyor. Ama hizmet yetmez. Şimdi gönül belediyeciliği dönemi başladı. Halkımızın gönlüne gireceğiz ve onlarla birlikte yürüyeceğiz” diye konuştu.

İlhan Demircioğlu