Külliye`de "19 Mayıs" Zirvesi!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan; Samsun Valisi Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımcıları arasında olduğu 19 Mayıs 1919’un 100.Yılı hazırlıklarının ele alındığı toplantıya katıldı.

Külliye`de "19 Mayıs" Zirvesi!

Toplantıda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Milli Mücadele’de ilk adımın atıldığı 19 Mayıs 1919’un 100.yılı münasebetiyle Samsun’un ev sahipliğinde yapılması planlanan organizasyon hazırlıkları masaya yatırıldı.

Milli Mücadele ve 19 Mayıs ile anılan Samsun’un Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde başlatılan İstiklal Mücadelesinin sembol şehirlerinden biri olduğunu ifade eden Karaaslan, ilk adımın atıldığı 1919’un 100.yılında Samsun’un her alanda Türkiye’nin gözde şehirlerinden biri olması için çalışmalarını güçlü bir işbirliği ve yoğun gayretle sürdürdüklerini anlattı.

“Samsun’un sahip olduğu tarihi birikimi gelecek nesillerimize aktarmak en önemli görevlerimiz arasındadır.” diyen Karaaslan, “Şehrimizi kültür, sanat, gençlik, spor, bilim, eğitim ve turizmin her alanında öne çıkararak Dünya çapında hak ettiği yere taşımayı hedefliyoruz.  Gençlik ve Spor Bayramı olarak her yıl gurur ve büyük coşkuyla kutladığımız 19 Mayıs tarihi, 100.yılını kutlayacak olmamız nedeniyle 2019 yılı için ayrıca önem arz etmektedir. Bu kapsamda bugüne kadar gerek Samsun’da gerekse Ankara’da yaptığımız görüşme ve ziyaretlerde bu konuyu olgunlaştırma imkânı bulduk. Bugün de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanımız, Kültür ve Turizm Bakanımı, Gençlik ve Spor Bakanımız, Sn. Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın da katıldığı bir toplantıyla çalışmalarımızı istişare ederek yol haritalarımızı yeniden görüştük. İlgili tüm paydaşlarımızla birlikte Samsun’umuzu 19 Mayıs 1919’un 100.yılına en güzel şekilde hazırlıyoruz.” açıklamasında bulundu.