Genç Avukatlar Cübbelerini Giydi

Samsun Baro Başkanlığı stajlarını tamamlayan 41 genç avukat İsa Fidan Konferans Salonu’nda yapılan törenle ruhsatlarını alıp avukatlık cübbelerini giydi. Baro Başkanı Kerami Gürbüz, genç avukatlara meslek hayatlarında başarı diledi.

Genç Avukatlar Cübbelerini Giydi

AİLELERİN GURUR GÜNÜ
Samsun Barosu’na bağlı avukatların yanında stajlarını tamamlayan genç avukatlar Samsun Adliyesi İsa Fidan Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle ruhsatlarını aldı ve cübbelerini giydi.

Törene Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, Baro Yönetim Kurulu Üyeleri, avukatlar, stajlarını tamamlayan genç avukatlar ve yakınları katıldı. Genç avukatlara cübbelerini stajlarını yanında yaptıkları üstat avukatlar giydirirken avukatlık ruhsatlarını da baro başkanı Avukat Kerami Gürbüz verdi.


GÜRBÜZ AİLELERİ KUTLADI
Baro Başkanı Kerami Gürbüz, törende yaptığı konuşmada genç avukatlardan yeminlerine sadık kalmalarını ve hukuktan asla ayrılmamalarını istedi. Gürbüz, “ sizler adalet ordusunun yeni neferlerisiniz. Adaletten ve doğruluktan asla ayrılmayın. Sizlerin buralara kadar gelmelerinde büyük emekleri olan öğretmenlerinizi, yanlarında staj yaptığınız meslektaşlarımı ve sizlere ruhsatlarınızı verirken gururlarını gözlerinden okuduğum çok değerli ailelerinizi kutluyorum. Siz genç meslektaşlarıma da uzun bereketli ve sağlıklı bir ömür ve meslek hayati diliyorum” dedi.

İlhan Demircioğlu