“80 Dakika Güzel Oynadık”

Teknik Direktör Taner Taşkın, İnegölspor karşısında 80 dakika iyi bir futbol oynadıklarını ancak zaman zaman oyun disiplininden koptuklarını söyledi. Taşkın, önümüzdeki hafta 7 günde 3 maç oynayacakları için rotasyona gideceğini de söyledi.

“80 Dakika Güzel Oynadık”

İYİ FUTBOL
Samsunspor teknik direktörü Taner Taşkın, İnegölspar karşısında galibiyeti hak eden bir futbol ortaya koyduklarını söyledi. Taşkın, “ İnegölspor bu ligin iyi takımlarından biri. Bizim maçtan önce teknik adam değişikliğine gitti. Teknik adam değişikliği yapan takımlar ilk hafta reaksiyon verirler. Bize karşı çok dirençli oynadılar. Biz de iyi mücadele ettik. Daha farklı kazanmamız gereken pozisyonlar da bulduk. 80 dakika oyunun kontrolü bizde idi. Zaman zaman oyun disiplininden koptuk. Bunun da önüne geçeceğiz” dedi.
“ROTASYON YAPACAĞIZ”
Taner Taşkın, Gaziantepspor maçından sonra bir hafta içinde 3 maç yapacaklarını belirtti. Taşkın, “ Bodrum Belediyespor maçını suni çim sahada oynayacağız. Bir haftada 3 maç oynayacağımız için kadroda mecburi rotasyon yapacağım. Şu anda kadromuzda 8 oyuncu net. Ben oyuncularıma da söylüyorum. Ben forma vermem formalar asılı hak eden gidip alıp oynuyor. Biz maç başı 2 puan ortalamasını kaybetmek istemiyoruz. Bunun için her maça galibiyet parolasıyla çıkıyoruz” diye konuştu. 

Bu arada 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatları’nın maskotu Çakır artık Samsunspor’un resmi sponsoru oldu. Teknik direktör Taner Taşkın basın toplantısının sonunda Çakır ile birlikte objektiflere poz verdi. 

İlhan Demircioğlu