Kuveyt`te Samsun`u Tanıttı!

Orta Karadeniz Bölgesi’nden B2B Workshop programına davet edilen Türsab II. Başkanı Hasan Erdem Başkanlığındaki grup dünyanın en değerli para birimine sahip olan Kuveyt’te Samsun’u tanıttı. 

Kuveyt`te Samsun`u Tanıttı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Türk Hava Yolları (THY) ve Kuveyt Seyahat Acentaları Birliği (KTTA) organizasyonu ile dünyanın en değerli para birimine sahip olan Kuveyt’te B2B Workshop programı düzenlendi. 


Körfez ülkeleri arasında en çok seyahat eden ve en çok yatırım yapan Kuveyt halkı ile Türkiye’deki seyahat acentalarını, otelleri ve sağlık turizmi yapan acentaları Kuveyt’te bulunan turizm profesyonelleri ile buluşturan etkinlikte Samsun’u Metin Çalışkan temsil etti. 


Suudi Arabistan`ın başkent Riyad`tan sonra en büyük kenti Cidde`de seyahat acentasını hizmete sokan ve böylece Türkiye`nin bu ülkedeki `tek seyahat acentası`nın sahibi olan Samsunlu iş adamı Metin Çalışkan;” Orta Karadeniz Bölgesi’nden B2B Workshop programına davet edilen tek turizmci oldum.  Burada özellikle Orta Karadeniz Bölgesi’ni tercih eden Kuveyt’li Araplar için 2019 yılı yaz sezonu Samsun`a haftada 2 uçak inmesi gerektiği yönünde görüşlerimizi ilettik. Çok iyi geçen bir program oldu.  Özellikle Trabzon’da ve Rize’de yaşanan yoğunluğun ardından Samsun Araplar için yeni bir destinasyon.  O nedenle çok büyük ilgi görüyor. Üstelik Samsun’a da bayıldılar. Dolayısı ile uçak seferlerinin gerçekleştirilmesi halinde önümüzdeki sezon çok yoğun bir Arap turist patlaması bekliyoruz” dedi. 


Mustafa Bilik