"Kanlı Nigar" Yeniden Sahnelenecek

Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB),  geçtiğimiz sezon sahneye koyulan "Kanlı Nigar" müzikalini yeni sanat sezonunda tekrar sanatseverlerin beğenisine sunacak.

  "Kanlı Nigar" Yeniden Sahnelenecek

Cem İdiz`in bestelediği,Haldun Özörten`in rejisörlüğünü üstlendiği müzikal, İzmir ve Ankaraoperalarından sonra SamsunDevlet Opera ve Balesi`nde tekrar sahneye konuluyor.

Karagöz-Hacivat gölge oyunu olan `Kanlı Nigar`, Özlem Belkıs`ın düzenlemesiyle kendi ayakları üzerinde duran, kocasından şiddet görmüş kadınları çatısı altına toplayan, kızıyla beraber fal bakıp bohça açarak geçimini sağlayan bir kadının hikayesini anlatıyor.

Hikayeye göre 1900`lerin İstanbul`unda besleme olarak yetiştiği evden küçük yaşta kaçan Nigar, yıllar sonra kızı Letafet, kalfası Şetaret, bahtsız besleme Nefaset ve dilsiz Ülfet ile eski mahallesine döner. Mahallelerine yeni gelen kadınları merak eden ahali, gece vakti Nigar`ın evini rahatsız etmeye başlar ve olaylar böyle gelişir.

Tek başlarına bir erkeğe ihtiyaç duymadan yaşayabileceklerini herkese ispatlayan kadınlar, bu yönleriyle günümüz kadınlarına ilham olmaktadır.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR