“Gülsan’ı Birlikte Taşıyacağız”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Gülsan Sanayi Sitesi esnafı ile Anakent Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi. Bilgilendirme toplantısına AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Hakan Ay ve Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı Eyüp Aydın da katıldı.

“Gülsan’ı Birlikte Taşıyacağız”

 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin,Gülsan Sanayi Sitesi esnafı ileAnakent Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi. Toplantıya Başkan Şahin’in yanı sıra AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Hakan Ay, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Eyüp Güler, Samsun Madeni Sanatkarlar Odası ve Samsun Modern Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Eyüp Aydın ile sanayi esnafı katıldı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Gülsan Sanayi Sitesi esnafı ile Anakent Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi. ile sanayi esnafı katıldı. Gülsan Sanayi Sitesi’ni ortak akılla ve uzlaşma ile taşıyacaklarını belirten Şahin, “ Ben Ramazan ayında sanayiye geldim ve sizlerle toplantı yaptım. Kimsenin mağdur olmayacağını söyledim. Ancak taşınma konusunda da somut adımlar atmalıyız. Bu konuda kooperatifi muhatap alıyoruz ve birlikte çalışıyoruz. Hepinizin görüşleri bizim için çok değerli ama devletle iş yaparken bir kurumu muhatap almak gerekir şu an için en ciddi kurum yeni kurulan kooperatif. Yeni sanayinin yapılacağı 900 dönümlük alanda belediyemizin 90 dönümlük alanı var. Önce oradan başlamak üzere kamulaştırma işlemleri yapılacak. Ben kendi yerimiz için her türlü kolaylığı sağlayacağım. Siz de kooperatifinize sahip çıkın bu işi bir an önce halledelim. Şu gerçeği kabul edelim artık bu sanayi şehrin ortasında olmaz. Esnafımızın çalışmaktan gurur duyacağı modern bir sanayi yapacağız” dedi.

“PROJELER HAZIR”

Samsun Madeni Sanatkârlar Odası ve Samsun Modern Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Eyüp Aydın, yeni kurulan kooperatifin tek amacı olduğunu onun da sanayi esnafının gurur duyacağı içinde modern yaşam alanlarının da yer alacağı bir sanayi sitesinin kurulmasına öncülük etmek olduğunu söyledi. Başkan Aydın, “ Bugüne kadar muhatap yok diyordunuz, diyorduk. Şimdi işte yanımızda Büyükşehir Belediye Başkanımız var ve sizlere destek olacağım diyor. Bu pozitif ortamı her zaman bulamayabiliriz. Ayağımıza kadar gelen bu şansı çok iyi kullanmalıyız. Artık şehrin ortasında sanayi sitesi istemiyorlar ve er geç bu sanayi taşınacak. O zaman biz bir an önce kendimize layık kaliteli sanayi sitesi için birlik olmalıyız. Bu kooperatif ile bu işi başaracağız” diye konuştu.

AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Hakan Ay ise, sanayi esnafının daha modern ve daha kaliteli çalışma alanlarına layık olduğunu söyledi. Hakan Ay, “ Millet bahçesinin yanı başında bu sanayiyi bırakmayacakları kesin. O zaman geçmişte o oldu bu oldu demek yerine sanayicisiyle, belediyesiyle ve siyasetiyle ortak akılda buluşup bu sorunu bir an önce çözelim” dedi.

İlhan Demircioğlu