Canik`te Gelecek Toplantısı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç tarafından projelerin planlı yürümesi amacıyla 15 yıldır her hafta başında düzenli olarak gerçekleştirilen Haftalık İstişare Toplantısı, planlı gelişimin yanısıra ilçeyi geleceğe taşıyor.

Canik`te Gelecek Toplantısı

Canik Belediyesi`nde, her hafta başında Başkan Osman Genç ile birlikte başkan yardımcıları ve birim müdürleri toplanarak, yatırımları masaya yatırıyor. Belediye toplantı salonunda 15 yıldır her Pazartesi günü düzenli olarak gerçekleştirilen Haftalık İstişare Toplantısı`nda bu hafta da devam eden ve yapılması planlanan yatırımlar görüşüldü. Başkan Osman Genç`in başkan yardımcıları ve birim müdürlerini dinlediği toplantıda, yürütülen rutin hizmetlerin yanında, yakında hizmete sunulması planlanan projeler de değerlendirildi.

DAHA YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR İÇİN
Birim Müdürlerini tek tek dinleyen, yapılan çalışmalar ve planlanan projeler ile ilgili karşılıklı değerlendirmede bulunan Başkan Genç, `Şehrimizi daha modern, daha çağdaş ve daha yaşanabilir güzel bir kent haline getirebilmek için çalışıyoruz. Bu noktada halkımızın ne istediği önemli. İlk göreve geldiğimiz günden beri Canik Belediyesi olarak halkımız ne istiyorsa onu yapıyoruz. Haftalık düzenlediğimiz toplantılarla halkımızın yaşam konforunu artırmak amacıyla uyguladığımız projelerin planlı bir şekilde yürümesini sağlıyoruz` dedi.

AYNI ANDA BİR ÇOK PROJE
Canik`te şu anda bir çok önemli projenin yürütüldüğüne de işaret eden Başkan Genç, `Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında bir çok mahallemizde önemli çalışmalarımız var. Toptepe Mahallemizde 15 Temmuz Şehitler Tepesi (Sancaktepe), Meşe Orman Park projesinin 2. etabı, Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsünde 1071`den 15 Temmuz`a Destanlar Müzesi, bir çok mahallemizde hanım konakları, sıbyan mektepleri, cami çevre düzenlemeleri gibi çalışmalarımız var. Tabi bu kadar çok projeyi aynı anda yürütmek bir plan dahilinde oluyor` diye konuştu. 

PLANLI GELİŞİM
Projelerin planlanmasının yanında takibinin de önemli olduğunu ifade eden Başkan Osman Genç, `Çocuklarımızın ve şehrimizin geleceği ile ilgili doğru işler yapmak adına disiplinden ve kurumsallıktan asla taviz vermedik. Yaptığımız bu toplantılarda yürütülen projeleri gözden geçirme ve yapacak olduğumuz işleri planlama imkanı buluyoruz. Başkan yardımcılarımız ve birim müdürlerimizle bu şekilde koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Toplantıda belediyemiz tarafından çalışmaları yürütülen işlerin takibini yapıyoruz, aynı zamanda o hafta içerisinde yapılması gereken işleri ilgili arkadaşlarımıza iletiyoruz. Canik`te planlı bir gelişim sağlıyoruz` şeklinde konuştu.