PKK`da Büyük Panik!

Mehmetçik son 3 ayda 29 PKK yöneticisini etkisiz hale getirdi. Ağır darbe alan ve hareket kabiliyeti sıfırlanan örgütte, panik ve korku hâkim.

PKK`da Büyük Panik!

Terör örgütü PKK`ya soluk aldırmayan güvenlik birimleri, uyguladığı kapsamlı güvenlik stratejisi ile örgütün beyin takımına ağır darbe vurarak, organize hareket etme kabiliyetini bitirdi. Kandil`in Türkiye`deki eylemleri organize etmek için atadığı sözde üst düzey temsilciler bir bir yok edildi. Son 3 ayda yurt içi ve sınır ötesinde kırmızı kategoriden 6, mavi kategoriden 2, yeşil kategoriden 2, turuncu kategoriden 6 ve gri kategoriden 13 terörist olmak üzere toplam 29 elebaşı etkisiz hale getirildi.

EN GÜVENDE HİSSETTİKLERİ YERDE

Hava ve arazi şartlarındaki olumsuzluklara rağmen terörle mücadeleyi kararlılıkla yürüten güvenlik güçleri, birçok terör eyleminde yer alan teröristleri de etkisiz hale getirerek şehitlerin kanını yerde bırakmadı. Güvenlik güçleri 2018`in ağustos ayında kırmızı kategoride yer alan ve PKK/KCK terör örgütünün sözde yürütme konseyi üyesi ve Irak/Sincar sorumlusu Zeki Şengali kod adlı İsmail Özden`i, örgütün kendisini en güvende hissettiği yerlerden biri olan Sincar bölgesine düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirdi.

ELEBAŞILARI BİR BİR YOK EDİLDİ

Örgütün en güvenlikli karargâhı sayılan noktada güvenlik güçleri psikolojik üstünlüğü sağlarken, örgüt elebaşıları da teröristler ve kontrol ettikleri bölgelerde prestijlerini kaybetmeye başladı. Örgütün içine düştüğü bu durumu fırsat bilen güvenlik güçleri peşi sıra operasyonlara ağırlık verdi. 3 aylık sürede Kandil`i doğrudan temsil eden terör elebaşıları bir bir yok edildi.