Çelik`ten Suudi Gazeteci İle İlgili Açıklama

AK Parti Sözcüsü Çelik, "Bir gazetecinin bu şekilde kaybolması Türkiye Cumhuriyeti gibi emin bir devletin hassasiyetle üzerinde duracağı bir şeydir." dedi.

Çelik`ten Suudi Gazeteci İle İlgili Açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, `Bir gazetecinin bu şekilde kaybolması Türkiye Cumhuriyeti gibi emin bir devletin hassasiyetle üzerinde duracağı bir şeydir. Kayıp gazetecinin durumunun, akıbetinin ne olduğu, onun sorumlusunun kim olduğu ortaya çıkarılacaktır.` dedi.

27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı`nın güvenlik oturumu

Çelik, 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı`nın güvenlik oturumuna ilişkin, `Bu oturuma Cumhurbaşkanımız bizzat başkanlık etmiştir. Terörle mücadele konusundaki hassasiyetlerimiz, şimdiye kadar yaptıklarımız, terör örgütlerinin yeni metotları, şehirlerdeki yapılanmaları konusundaki hassasiyetlerin bir kere daha altı çizildi.` şeklinde konuştu.

Erdoğan`ın yabancı danışmanlık şirketlerine ilişkin sözleri

AK Parti Sözcüsü Çelik, `Kendisinin genel hassasiyeti Türkiye`de yapılabiliyorsa özellikle proje, siyaset, metot geliştirme konusunda kendi firmalarımızla bunun yapılmasının daha doğru olacağı yönündedir. Dolayısıyla açık ve nettir. Spekülasyona açık bir nokta değil o danışmanlığın sona erdirilmesi, bundan sonra da kurumların bu hassasiyeti gözeterek ilerlemesi konusunda talimatları olmuştur.` dedi.

`Hediye edilmeyecek tek şey `milli irade`dir`

AK Parti Sözcüsü Çelik, `Hediye edilmeyecek tek şey `milli irade`dir. Sayın Kılıçdaroğlu tuttu, `milli irade`yi hediye etti, ittifak çerçevesinde bir partiye milletvekillerini gönderdi. Daha sonra hediyesini geri aldı.` diye konuştu.

Erdoğan-Bahçeli görüşmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik, Erdoğan-Bahçeli görüşmesine ilişkin `Bu kamptan sonra bir Macaristan seyahati olacak. Ondan sonra da bir araya gelmeleri mümkündür.` dedi.