Murat Erkan Atakum`dan Aday Olacak Mı?

Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan 2019 Mart seçimleri için CHP’den Belediye Başkanı Aday Adaylığı konusunda sorularımızı yanıtladı. 

Murat Erkan Atakum`dan Aday Olacak Mı?


2019 Mart seçimleri için CHP’den Belediye Başkanı Aday Adayı olacağı konusunda adı geçen Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan; “657 devlet memurları kanununa bağlı bir çalışanım. O yüzden YSK’nın belirlediği takvim dışında bir açıklamam yada adaylığım söz konusu olamaz. Ancak, bir görev tebliğ edilirse görevden de kaçmam. Elbette burada bir tebliğden bahsederken birinin gelip de görev vermesinden bahsetmiyorum. Şartla, anlayış ve  yapı bunu gerektirecek bir zeminde olursa elbette görev alırım. Kendi yaşadığım ilçe. Kent Konseyinde görev yaptığım bir ilçe Atakum, Sorunlarını çözüm yolarını bildiğim bir ilçe. Bir kere teveccühün oluşması gerekiyor. Tek başına çıkıp da  ‘Ben varım’ demekle bu iş olmuyor. Şuanda da vatandaşlarımızdan sivil toplum örgütlerinden siyaset içindeki veya dışındaki insanlardan da teveccüh var. Ama henüz adayların nasıl belirleneceği ve bu yapının nasıl ilerleyeceği konusunda net bir durum oluşmadı. Merkez yoklaması, anketler veya ön seçim ne olacağı yönünde bir kesinlik yok” dedi.


ÖNEMLİ OLAN KOLTUK DEĞİL HİZMET
Ortak akıl ile insanları ötekileştirmeden bir yerel yönetim anlayışı sergileyen belediyecilik yapılması gerektiğini söyleyen Erkan; “Yerelde siyasetin değil hizmetin yeri var. Makam koltuk için aday olunacak günlerde değiliz. Sorumluluk almaya talip olmak gerekiyor. Koltuğun değer kattığı bir belediyecilik değil o koltuğun hakkını veren bir yönetici olmak adına aday olurum. Kimseyi ötekileştirmeden sen ben tartışmasına girmeden potansiyeli hizmet etmek adına kullanan insanlar göreve gelmeli artık. Bu ben olurum başkası olur önemli değil. Artık ülkemizin içinde bulunduğu durum içerisinde kimse bu süreci kendine sıfat katmak için fırsat olarak görmemeli.  Bu ülkede idareciler kendine makam sıfat kattık diye düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Vabl ve sorumlulukları çok büyük. Onun gereğini yapmaları gerekiyor. Oralarda bir şey olmak için değil bir şey yapmak için olmalılar” ifadelerini kullandı. 
Mustafa BilikEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR