“Krizden Sanayici de Sorumlu”

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, krizden sadece hükümeti ya da toplumun bir kesimini sorumlu tutmanın yanlış olduğunu söyledi. Murzioğlu, “ Krizden hepimiz sorumluyuz” dedi.

“Krizden Sanayici de Sorumlu”


“TASARRUF ETMİYORUZ”
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, krizin tüm sorumluluğunu toplumun bir kısmına yıkmanın haksızlık olacağını söyledi. Teşvik ve ucuz krediler alıp işini büyütmek yerine arabasını yenileyen evini yenileyen sanayicinin de bulunduğunu belirten Salih Zeki Murzioğlu, “ Maalesef tüketim toplumuyuz. Tasarruf etmiyoruz ve sınırsız harcama yapıyoruz. Bakıyorsunuz bin lira geliri olan insanımızın cebinde 5 bin liralık telefon var. 2 bin lira geliri olan insanımızın cebinde en az 4 tane kredi kartı var. Bu kadar harcamaya ve tüketime hiçbir ülkenin ekonomisi uzun soluklu dayanamaz.” dedi.


Murzioğlu, sanayide de üretim şeklinin değişmesi gerektiğini hacim olarak küçük katma değeri büyük ürünlere yönelinmesi gerektiğini söyledi. Murzioğlu, “ Kriz var diye karalar bağlayacak halimiz yok. Krizin çıkış yolu kaliteli mal üretmekten geçtiğini biliyoruz. B:iz çok üretip ısraftan kaçıp tasarrufa yönelerek bu krizi atlatacağız. Türkiye büyük ülkedir bu saldırıları da aşacak gücümüz var” diye konuştu. 

İlhan Demircioğlu