Sheraton Grand Samsun Sahipsiz Hayvanları Unutmadı!

Sheraton Grand Samsun Otel Genel Müdürü Savas Türkay , Halkla İlişkiler ve Pazarlama Uzmanı Ebrar Türker sokak hayvanlarını koruma günü kapsamında barınak ziyareti gerçekleştirdi. 

Sheraton Grand Samsun Sahipsiz Hayvanları Unutmadı!

Savas Türkay ; “Onlar bize emanet , canlılara en büyük zararı biz insanlar veriyor. Ekibim ile birlikte bu hassasiyetin farkındayız, bizim de otel bahçesinde sokaktaki kediler için bir kedi evimiz mevcut. Korumak ve beslemek bizi mutlu ediyor” şeklinde ifadede bulundu.


Halkla İlişkiler ve Pazarlama Uzmanı Ebrar Türker şu ifadeleri kullandı; “Günün anlam ve önemine binayen Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Sahipsiz Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Alanı’nı ziyarete geldik.Otel yönetimi olarak hem otel çevresinde hem de bizler sosyal hayatımızda canlı dostlarımızı korumanın ve yaşatmanın öneminin farkındayız. Yaşam bizlerin olduğu kadar onların da hakkı. Özellikle sokakta sahipsiz dostlarımızı gördüğümüz zaman kalbimizin acıdığını hissediyoruz.  Belediyeler su ve yem üniteleri koyduğu halde zarar vermeye meyilliyiz, üzülüyorum. Hz. Ömer (r.a) ‘Dağlara buğdaylar serpin. Müslüman ülkede kuşlar aç demesinler.’ sözüyle bizim inancımızda her bir canlının ne denli kıymetli olduğunu vurgulamış bizler anlamamak veya yoksaymak için direniyoruz. Umut ederim ki artık hiçbir canlı zarar görmesin, aç kalmasın,”şeklinde açıklamada bulundu.