Aspirin Tedavisiyle Bu İşin Gitmeyeceği Görüldü

Türkiye’de beklentilerin üzerinde çıkan enflasyon rakamlarına ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Samsun İl Başkanı Dr. Mehmet Kundak,” AK Parti hastalığı tedavi etmek yerine aspirin tedavisi uygulamaya çalışıyor” dedi. 

Aspirin Tedavisiyle Bu İşin Gitmeyeceği Görüldü


CHP Samsun İl Başkanı DR. Mehmet Kundak, beklentilerden yüksek çıkan enflasyon rakamları üzerinden AK Parti hükümetini eleştirdi. 
Kundak; “ AKP hükümeti kriz çıkınca ABD’yi suçlarken damat ekonominin denetimini ABD’ye verdi. Şimdi ekonomik krizi ABD çıkarmışsa neden ekonomiyi gidip ABD’ye teslim ettiler. AKP hükümeti 16 yıldır hastalığın kendisi ile değil pansuman tedavilerle günü kurtarmaya çalışarak Türkiye’yi bu hale getirdi. Şuanda da bütün bu yanlış uygulamaların sonucunda gelinen nokta bir ekonomik krizdir. Üstelik halen ateş düşürmeye ağrı kesmeye çalışarak aspirin tedavisi uygulandığı için kriz daha da derinleşecektir. Henüz en kötüsünü görmedik” dedi. 


VATANDAŞIN MUTFAĞINDA YANGIN VAR
Diğer ülkelerin yıllık enflasyon oranının Türkiye’de eylül ayında gerçekleştiğini kaydeden Kundak;” Eylül ayı enflasyon rakamı 6,3. Bu başka ülkelerin yıllık enflasyon rakamına denk geliyor. Buna rağmen ‘Kriz yok manipülasyon yapılıyor’ diyorlar. Sarayda kriz olmayabilir ama vatandaşın mutfağında yangın var. Sarayda oturanlar ‘Market fiyatlarını zabıtaya şikayet edin’ diyor. Tabi sarayda elektrik, doğalgaz faturası ödemiyorlar. Peki vatandaş üç ayda yüzde 30 zamlanan elektrik doğalgaz faturalarını kime şikayet etsin?”ifadelerini kullandı. 
 Mustafa BİLİK