“Bize Uğramadan Yatırım Yapmayın”

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mevlüt Özen, hangi sektörde olursa olsun işadamının yatırım yapmadan önce OKA’ya gelip istişare yapmasını istedi. Özen, “ Alanlarında uzman, 40 kişilik uzman ekibimizde danışmanlık hizmeti vermeye hazırız” dedi.

“Bize Uğramadan Yatırım Yapmayın”

TSO TOPLANTI YAPTI
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası 2018 yılı Eylül ayı meclis toplantısını organize sanayi bölgesi içinde yer alan Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın toplantı salonunda yaptı. Toplantıya TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Meclis Başkanı Haluk Akyüz, meclis üyeleri ve sektör temsilcileri katıldı. Toplantı öncesi Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mevlüt Özen, TSO Başkanı Murzioğlu ve konuklarını bilgilendirdi.

TURİZME BÜYÜK DESTEK
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mevlüt Özen, ajans olarak bugüne kadar 300 milyon lira civarında yatırım yaptıklarını bu yatırımın yaklaşık 150 milyon lirasının da Avrupa Birliği hibesi olduğunu söyledi. Özen, “ Yeni dönemde katma değeri yüksek teknolojik ürünlere destek vereceğiz. Bu arada bize bağlı olan Samsun, Sinop, Tokat, Çorum ve Amasya illerinde de turizme büyük destek verdik vermeye de devam edeceğiz. Kızılırmak Kuş Cenneti’ndeki 7 milyon liralık yatırımın 5 milyon lirasını ajans olarak biz hibe verdik. Avrupa Birliği’nden 100 milyon avro hibe kredi aldık. Biz yatırımcıya sadece hibe desteği vermiyoruz yatırım ve finansman destekleri de veriyoruz” dedi.

İlhan Demircioğlu