‘Zübeyde Hanım’a Görkemli Açılış

Tekkeköy Belediyesi tarafından yaptırılan Zübeyde Hanım Hanımlar Konağı görkemli bir törenle hizmete açıldı. Açılışa Samsun Valisi Osman Kaymak ve eşi ile Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin de katıldı.

‘Zübeyde Hanım’a Görkemli Açılış

Tekkeköy Belediyesi tarafından Aşağı Çinik Mahallesi’nde yaptırılan Zübeyde Hanım Hanımlar Konağı törenle hizmete açıldı. Açılışa Samsun Valisi Osman Kaymak ve eşi ile Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve eşi ile çok sayıda davetli ile vatandaşlar katıldı. Hanımlar konaklarının toplumda büyük bir boşluğu doldurduğuna dikkat çeken Vali Kaymak, “ Hanımlar toplumun direğidir. Hanımlarımız olmazsa huzurlu bir yuvamız olmaz. Bu nedenle onlar her türlü hizmeti fazlasıyla hak ediyorlar. Sizlerden son dönemlerde ülkemize yapılan ekonomik saldırılara karşı dik duruşunuzu devam ettirmenizi istiyorum. Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor ancak bu ülke çok büyük badireler atlattı bunu da rahatlıkla atlatacaktır. Yeter ki birliğimizi beraberliğimizi bozmayalım” dedi.

HİZMET YAĞDI

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ile 62 yıl önce kurulan Tekkeköy ilçesinde bugüne kadar belediye başkanlığı yapan eski başkanlara teşekkür edip ebediyete intikal edenlere de rahmet dileyerek söylerine başladı. Başkan Togar, “ 2014 yılında tabiri caizse unutulmuş bir ilçe olarak Tekkeköy’ü teslim aldım. Akşam bir misafiri ağırlayacak bir çay içecek mekân yokken şimdi geç saatlere kadar insanların aileleriyle oturup çay içip misafir ağırlayacağı iki tane mükemmel mekân yaptık. 11 tane büyük eseri hizmete açtık. Kutlukent’te bir tane hanımlar konağı açtık. Şimdi bir tane de Aşağı Çinik Mahallemize açıyoruz. İçinde kreş, sibyan mektebi, çeşitli kurslar ve hanımlarımızın beraber olacağı alanlar ile kır düğünü yapılacak bahçesi var. 300 kilometrenin üzerinde yolu asfalt ve beton yaptık. Tekkeköy ilçemize hizmet yağdırdık yağdırmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ise yapılan hizmetleri takdir ettiğini belirterek Başkan Hasan Togar’ı kutladı.

İlhan DemircioğluEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Niğde'de feci kaza: 3 ölü, 2 yaralı Niğde'de feci kaza: 3 ölü, 2 yaralı