Vali Osman Kaymak`ın 30 Ağustos Mesajı

Samsun Valisi Osman Kaymak 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Osman Kaymak`ın 30 Ağustos Mesajı

30 Ağustos Zaferi`nin 96. yıldönümünü milletçe birlik beraberlik içerisinde gururla kutlandığını ifade eden Vali Kaymak, şunları söyledi:

Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi`nin 96. yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

30 Ağustos 1922’de kazanılan Büyük Zafer, şanlı milletimizin eşsiz destanlarından biri olarak tarihteki yerini almıştır. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün liderliğinde kazanılan ve Kurtuluş Savaşımızın başarıya ulaşmasında en önemli etken olan bu Büyük Zafer’in ardında, milletimizin istiklal ve hürriyet aşkı, kahraman ordumuzun cesaret ve fedakârlığı vardır.

Dönemin şartları içerisinde askeri kuvvetlerimizden kat kat üstün bir ordu karşısında kazanılan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile milletimiz; birlik ve beraberliğinden, hürriyet ve bağımsızlığından en zor koşullarda dahi vazgeçmeyeceğini adeta tüm dünyaya haykırmıştır.

Milletçe sahip olduğumuz vatan sevgisi ve bağımsızlığımız dün olduğu gibi bugün de Mehmetçiğimizin kahramanlık ve cesaretinde vücut bulmaktadır. Cumhuriyetimizin temellerinde yer alan bu yüksek ruh ve şuur her an, her saniye canlı kalacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anar, tüm Samsunlu hemşehrilerime sevgi ve selamlarımı sunarım.