Kimi Şort ve Çanta Kimi Fındık Çaldı

Samsun`da bir alışveriş merkezindeki mağazadan çanta ve şort çalan genç kız mağazadan çıkarken alarmın çalması sonucu yakalandı. Yine Canik İlçesi`nde de kurutulmaya bırakılan 10 kilo fındığı çaldıkları iddia edilen 2 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Kimi Şort ve Çanta Kimi Fındık Çaldı

 İstanbul`dan Samsun`a geldiği öğrenilen 18 yaşındaki M.I.Ç. adlı kız, Canik ilçesi Yeni Mahalle`de bulunan bir alışveriş merkezindeki mağazada bulunan ve her ikisinin değeri 200 lira olan beyaz şort ve bel çantasını çalarak yanında getirdiği çantaya koyup kaçmak istedi. Mağazadan ayrılırken alarmın çalması sonucu güvenlik görevlileri tarafından yakalanan M.I.Ç. çaldığı malzemeleri geri verdi. Polise teslim edilen M.I.Ç., bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren M.I.Ç., mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Yine Canik ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi`nde M.K.`nin kurutulması için evinin önündeki kaldırım üzerine örtü üzerine serdiği 10 kilo fındık çalındı. M.K. olayı polise haber verdi. Polis yaptığı araştırma sonucu fındıkları S.T.(21) ve A.K.`nin (23) çaldığını tespit ederek şüphelileri yakaladı. 

Gözaltına alınan 2 kişi polisteki sorgularının ardından Samsun Adliyesine sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren S.T. ve A.K., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.