“Samsun Turizmde Hareketlendi”

KATİD Başkanı Murat Toktaş, bayramda Samsun’da turizm adına büyük hareketlilik yaşandığını söyledi. Toktaş, “ Samsun’da ciddi hareketlilik vardı ancak Sinop’a 9 günde 272 bin araç girdi biz henüz bu rakamlara ulaşamadık” dedi.

“Samsun Turizmde Hareketlendi”

“TURİST SAYISI ARTTI”

Karadeniz Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Murat Toktaş, 9 günlük bayram tatilinde Samsun’da turizm adına gözle görülür bir hareketlilik yaşandığını söyledi. Ege ve Akdeniz’e gidemeyen özellikle çevre illerdeki insanların Sinop ve Samsun’u tercih ettiğini belirten Toktaş, “ Geçmiş yıllara oranla çok daha fazla turist geldi. Günü birlik gelenler olduğu gibi kısa süreli kalıcı gelenler oldu. Ama Sinop’a 9 günlük tatil boyunca şehre resmi kayıklara göre 272 bin yabancı araç giriş yaptı. Samsun bu sayılara yaklaşamadı. Bizim bu sayılara ulaşmamız şart” dedi.

“CAZİBE MERKEZLERİ ARTMALI”

KATİD Başkanı Murat Toktaş, turistlerin ilgisini çekecek cazibe merkezlerinin sayasının artması gerektiğini söyledi. Toktaş, “ Eskiden şehir merkezindeki Atatürk anıtı ilgi çekerdi şimdi Bandırma Vapuru ilgi odağı oldu. Vezirköprü kanyonu büyük ilgi çekiyor. Ama hak ettiği ilgiyi bu şekilde alamaz. Bir com balkon yapılmalı. Eğer yapılmış olsaydı maliyetini bu bayramda çıkartırdı. İnsanlar geliyor kanyonu geziyor ve gidiyor. Cam balkon ve diğer sosyal alanlar turistin kalış süresini uzatır. Bu da para demektir” diye konuştu.