Engelli voleybolcular ligde kalabilmek için destek bekliyor

Samsun`u Oturarak Voleybol (Paravolley) Süper Ligi`nde temsil eden Ekspres Engelliler Kulübü`nün Başkanı Mustafa Tuncel, destek bulamamaları halinde ligden çekilmek zorunda kalacakları söyledi.

Engelli voleybolcular ligde kalabilmek için destek bekliyor

Tuncel, 7 yıldır kulübün başkanlığını yaptığını, göreve geldikten sonra Süper Lig`e kadar yükseldiklerini belirtti.

Yaşadıkları zorlukların artık kulübü işleyemez hale getirdiğine dile getiren Tuncel, şunları söyledi:

`Kulüp bünyesinde 3 sporcu olimpiyatlarda kota alabilme mücadelesi veriyor ama maalesef bu sporcularımıza destek bulamıyoruz. Özellikle malzeme eksikliği nedeniyle yeterli antrenman yapamadığımızdan sporcularımızın performansı olumsuz etkileniyor.`

- İmkansızlıklar iki branşı kapattı

Tuncel, kulübün yaşadığı maddi sorunlar nedeniyle daha önce 7 branşta faaliyet gösterirken bu yıl bunu 5`e düşürmek zorunda kaldıklarını aktararak, şunları kaydetti:

`Sporcu sayısı ve branşlarımız arttıkça masraflar da artıyor. Bunlarla başa çıkamıyoruz. Biz Samsun`da milli oyuncusu olan tek kulübüz ama destek bulamıyoruz. Bir ay içinde destek ve sponsor bulamazsak kulübümüzü Paravolley Süper Ligi`nden çekmek zorunda kalacağız. Verilen emeklere yazıktır. Birçok yere başvurduk ancak herhangi bir geri dönüş alamadık. Başarı yoksa zaten bir şey istemiyoruz. Elde ettiğimiz başarılara rağmen hiçbir destek bulamadık.`

Kulübü kendi kişisel çabasıyla halk pazarında çalışarak ayakta tutmaya çalıştığını ifade eden Tuncel, gelinen noktada artık gücünün yetmediğini sözlerini ekledi.