CHP`de Bir Muhalefet Ekibi Daha Ortaya Çıktı!

Kemal Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce arasındaki olağanüstü kurultay savaşı devam ederken iki isme İstanbul`dan ağır bir darbe geliyor... "Etiler Hareketi" denilen ekibin genel başkan adayı ise CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı...

CHP`de Bir Muhalefet Ekibi Daha Ortaya Çıktı!

24 Haziran`da yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri sonrası olağanüstü kurultay tartışmaları yaşanan CHP`de, genel başkan yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı`nın partinin başına getirilmek istendiği ileri sürüldü. Takvim`in haberine göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı`nın Etiler`de lüks bir restoranda eski bakanlardan Hüsamettin Özkan, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile buluştuğu iddia edildi.  

SARIGÜL ŞİŞLİ`Yİ İSTİYOR... `2019`daki yerel seçimler için liste çalışması yaptıkları iddia edilen 4 isimden Sarıgül`ün Şişli`yi, Kaftancıoğlu`nun ise Beşiktaş`ı istediği iddia edildi` denen haberdeki iddialar şöyle:

2 NUMARALI KOLTUĞA OTRUR OTURMAZ... CHP`nin 2 numaralı koltuğuna oturduktan sonra ilk iş olarak İstanbul`u dizayn etmeye girişen Salıcı`nın yerel seçimlerden sonra genel başkan adayı olmaya hazırlandığı öğrenildi.

MUHARREM İNCE EKİBİ ŞOK OLDU... Salıcı`nın İstanbul temasları CHP`de genel başkanlık için yola çıkan Muharrem İnce ekibinde de şok etkisi yarattı. Partinin eski lideri Deniz Baykal`a yakın isimler ise bayram sonrasında bir bildiri yayınlayarak Salıcı`yı protesto etmeye hazırlanıyor.

`BEYKOZ KONAKLARI EKİBİ`... Salıcı`ya Sarıgül dışında DSP`li eski bakanlardan Hüsamettin Özkan`ın ve Erdoğan Toprak`ın da destek verdiği belirtiliyor. Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit`in sağ kolu olan Hüsamettin Özkan, 2002 yılında DSP-MHP-ANAP koalisyonunun yıkılmasında kilit rol oynamıştı. Türk siyasetinde Beykoz Konakları Ekibi olarak bilinen yapılanmanın lideri olan Özkan, CHP üzerinde de etkili bir isim olarak gösteriliyor.

Özkan`a en yakın isimlerden İstemihan Talay, CHP lideri Kılıçdaroğlu`nun siyasi başdanışmanı olarak görev yapıyor. Özkan ve ekibinin CHP`de bir değişim için düğmeye bastığı, Kılıçdaroğlu`ndan sonra partinin başına Muharrem İnce`yi değil Oğuz Kaan Salıcı`yı getirmeyi planladığı belirtiliyor.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR