"ABD ve İsrail`i Vururuz"

İranlı din adamı Ayetullah Ahmed Hatemi, ABD`nin ülkeye zarar vermesi durumunda İran`ın yalnızca ABD`yi değil, Ortadoğu`daki müttefiki İsrail`i de hedef alacağını öne sürdü.

 "ABD ve İsrail`i Vururuz"

İran`ın önde gelen din adamlarından Ayetullah Ahmed Hatemi, ABD`nin İran`a en ufak zarar vermesi halinde, yalnızca ABD`yi değil, aynı zamanda Washington yönetiminin bölgedeki müttefiki olan İsrail`i de hedef alacaklarını söyledi.

`SİYONİST REJİMİNİ DE HEDEF ALIRIZ`

Tahran`da bir camide konuşan Ayetullah Hatemi, ABD`nin İran`a askeri saldırıda bulunamayacağını savunarak, `Artık vur-kaç dönemi bitmiştir. ABD tarafından bize darbe gelirse ABD`yi dünyanın her yerinde kovalar ve sefil ederiz` dedi ve ekledi: `ABD, İran`a en ufak zarar verirse sadece ABD`yi değil aynı zamanda Washington yönetiminin bölgedeki müttefiki Siyonist rejimi de (İsrail) hedef alırız.`

`ABD İLE MÜZAKERE MASASINA OTURMAYACAĞIZ`

ABD Başkanı Donald Trump`ın önkoşulsuz İran ile müzakere masasına oturmaya hazır olduğuna ilişkin açıklamalarını değerlendiren Hatemi, `ABD ile müzakere masasına oturmayacağız. ABD `Biz ne diyorsak İran onu yapsın` istiyor; bunun adı müzakere değil, diktatörlüktür ve biz buna karşı duracağız` diye konuştu.