Havza`da Büyük Bayramlaşma

Samsunun Havza ilçesine bağlı Ilıca Mahallesinde bayramlaşma ve kahvaltı programı düzenlendi.

Havza`da Büyük Bayramlaşma

Havza’ya bağlı Ilıca Mahallesinde bu yıl ilk kez düzenlenen bayramlaşama programına Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, MHP Grup Başkan Vekili Erhan Usta,Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar, Havza Dernekler Federasyonu Başkanı Enver Şahin, Havza Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Fikret Bıyık, Esenyurt Havzalılar Derneği Başkanı Muharrem Kurtça, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Program yapılan kahvaltının ardından protokol konuşmaları ile devam etti.

Ilıca mahallesinin önde gelenlerinden Veli Kurt yapmış olduğu konuşmada bayramlaşma programına katılanlara teşekkür ederek; “İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde idrak edeceğimiz Kurban Bayramının ülkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ederim” dedi.

Programda konuşan Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar Havzanın birlik ve beraberliğine katkıda bulunan programa emeği geçenlere teşekkür ederek; “İnşallah Havza bu birlik ve beraberlik ile hareket ettiği sürece güzel günler görecek.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise bayramların birlikteliğin ve beraberliğin yoğun yaşandığı zamanlar olduğunu belirterek; “ Ülkemizin bu birlik ve beraberliğe her zaman daha fazla ihtiyacı var. Bir çok hemşerimiz sılayı rahim yaparak ilçemize geldi. Havza bayramı dolu dolu yaşamakta. Bu günden itibaren ilçemize bağlı mahallelerde festivallerimiz ile daha coşkulu bir şekilde bayramı yaşayacağız. Tüm hemşerilerimizin bayramını kutlarım.” Dedi.

MHP Grup Başkan Vekili Erhan Usta gurbetteki Havzalı birlikteliğinin  önemli olduğunu vurgulayarak; “Bir çok hemşerimiz gurbette ve bu gurbetteki hemşerilerimizin birlikteliği bizler için çok önemli. Bu gün burada düzenlenen bu programdaki birliktelik havasının devamı en büyük temennimiz. Bir Ilıcalı olarak mahallemizdeki birliktelik ve beraberlikten ötürü onur duydum. Havza bu birlikteliğini devam ettirdiği sürece daha güçlü bir ilçe olacaktır. Tüm halkımızın bayramını kutlar, bayramın  Türk İslam alemine huzur ve barış getirmesini niyaz ederim.” Dedi.

Konuşmaların ardından kuran-ı kerim tilaveti okunarak dualar edildi ve ilahiler okundu.