Cumhurbaşkanlığı`ndan Saldırı Açıklaması!

ABD Büyükelçiliği`ne yönelik silahlı saldırı sonrası Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın`dan açıklama geldi. Kalın "Bu açıkça bir kaos yaratma girişimidir" dedi.

Cumhurbaşkanlığı`ndan Saldırı Açıklaması!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD büyükelçiliğine yapılan saldırıyı Twitter adresinden kınadı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: `ABD Büyükelçiliğine yapılan saldırıyı kınıyoruz. Bu açıkça bir kaos yaratma girişimidir. Türkiye güvenli bir ülkedir ve bütün yabancı misyonlar kanunların güvencesi altındadır. Olay soruşturulmaktadır ve en kısa sürede aydınlatılacaktır.` dedi.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK`TEN AÇIKLAMA

Can kaybı veya yaralanmanın olmadığını belirterek, bu saldırının açık bir provokasyon olduğunu vurgulayan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de, partisinin Adana İl Başkanlığından düzenlediği basın toplantısında, “Şundan hiç kimsenin kuşkusu olmaması gerekir; Türkiye`de görev yapan  yabancı misyonlar, büyükelçilikler, devletimizin güvencesi altındadırlar.  Diplomatik faaliyetini yürütenler, milletimizin misafiridirler. Her türlü  güvenliklerinin sağlanması konusunda azami hassasiyet gösterilecektir. Türkiye güvenli bir ülkedir” dedi.

ELÇİLİKTEN TEŞEKKÜR

ABD`nin Ankara Büyükelçiliğinden, `Bu sabahın erken saatlerinde ABD Büyükelçiliğinde bir güvenlik olayının gerçekleştiğini teyit edebiliriz. Herhangi bir yaralanmayla ilgili herhangi bir raporumuz yok ve ayrıntıları araştırıyoruz. Türk ulusal polisine hızlı yanıtları için teşekkür ediyoruz` açıklaması yapıldı.