Bir Ülkeden Daha Açık Destek!

Son dakika! ABD`nin ekonomik saldırısına boyun eğmeyen Türkiye`ye bir destek daha geldi. Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic, "Sırbistan hiçbir zaman Türkiye`ye karşı çalışacak bir koalisyonun içinde yer almayacaktır." dedi.

Bir Ülkeden Daha Açık Destek!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic ile ortak basın toplantısı düzenledi. Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic, Türkiye`ye destek mesajı verdi. Ivica Dacic, `Sırbistan hiçbir zaman Türkiye`ye karşı çalışacak bir koalisyonun içinde yer almayacaktır` dedi. İki bakanın konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

ÇAVUŞOĞLU: `ABD SORUNLARI ÇÖZMEK İSTEMİYOR`

Bu yaklaşımla bir yere varamayız. Hukuk var, her ülkenin yargısı var. İç hukuk var, bir de uluslararası sözleşmeler var Türkiye ve ABD`nin taraf olduğu. Tüm sorunlar çözülebilir ama dayatmayla tehditle değil. Öyle görülüyor ki siz bu sorunları çözmek istemiyorsunuz, kendi siyasi kaygılarınızla hareket ediyorsunuz ve kendi seçimlerinize malzeme yapmak istiyorsunuz. Çünkü sergilenen tutumu izah etmek mümkün değil. Tamam kendi aralarında farklı kişilerden farklı açıklamalar geliyor. Aynı kurum içinde bile bakan ve yardımcıları arasında farklı tutumlar gördük, görüyoruz. Bu da var ama öyle görünüyor ki ABD bu sorunları çözmek istemiyor, seçimlerde bu konuları malzeme yapmak istiyor.

SIRBİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANI`NDAN TÜRKİYE`YE DESTEK MESAJI

Sırbistan Dışişleri Bakanı Türkiye`ye destek mesajı verdi. Ivica Dacic, `Sırbistan hiçbir zaman Türkiye`ye karşı çalışacak bir koalisyonun içinde yer almayacaktır.` dedi.