Bayrama Gideceklere Kötü Haber!

Kurban Bayramı yaklaşırken bayramda memkleketlerine gitmeyi düşününleri kara kara düşündürecek bir son dakika açıklama geldi. Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Birol Özcan, bayram öncesi gidiş-dönüş otobüs biletlerinin tükendiğini açıkladı.

Bayrama Gideceklere Kötü Haber!

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu`ndan bayrama günler kala bir son dakika açıklaması geldi. Otobüs biletleri günler öncesinden tükendi. peki memleketine gitmeyi düşünen vatandaşlar ne yapacak?

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Birol Özcan, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

`Bayram tatili 9 gün olduğu ve bayram sonrası yaz tatilinin son dönemine denk gelmesi nedeniyle hem gidiş hem de dönüş biletleri tükendi. İki taraflı koyduğumuz ek seferlerin biletlerini satmaya başladık.

EK SEFER SÜRESİNİN UZATILMASINI İSTİYORUZ: Gidişlerimiz yoğun ama dönüşlerimiz acayip yoğun. Ek seferler için izin süresi 28 Ağustos`ta bitecek. Talebimiz bu ek sefer süresinin 3 Eylül`e kadar uzatılması.

2 BİN EK SEFER YAPILACAK: Normalde yaz mevsiminde İstanbul`dan Anadolu ve Trakya`ya günde ortalama bin 500-bin 700 otobüs seferi oluyor ancak son günlerde bu sayı 2 bine çıktı. Bugünden itibaren 4 gün boyunca İstanbul`dan ek seferlerle birlikte günde tam 2 bin 500 otobüs seferi olacak`