Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısında Bayram Telaşı

Tekkeköy Belediyesi tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçirilen Hayır Çarşısı, Kurban Bayramı’na hazırlanıyor. 

Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısında Bayram Telaşı

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın görevi devralmasıyla hizmete açtığı Hayır Çarşısı binlerce insanı kucaklıyor. İlçe sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi insanlara her türlü yardımı sağlayan Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısı yaklaşan Kurban Bayramı’na hazır hale geldi. Tekkeköy Belediye başkanı Hasan Togar tarafından yaklaşık 4 yıl önce açılışı yapılan Hayır Çarşısı ihtiyaç sahiplerine hizmet vermeye devam ediyor. İhtiyaç sahibi aileler ilçe merkezindeki eski belediye hizmet binası altında hizmet veren Hayır Çarşısından yılda üç defa kıyafet yardımı alabiliyor. Yine ihtiyaç sahibi aileler bayram öncesinde özellikle bayramlık kıyafetlerini buradan temin edebiliyor. 


Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısında ayakkabıdan monta, pantolondan gömleklere, ceketlere her türlü giyim eşyası bulunuyor. Yılın 365 günü açık bulunan Hayır Çarşısına özellikle Tekkeköylü iş adamları ve sanayicilerde destek vererek yardımda bulunuyor. 


Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısının Kurban Bayramı`na hazır olduğu söyleyen Tekkeköy Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Nigar Kapucu, “Kurban Bayramı öncesi tüm hazırlıkları tamamlanan çarşımız ihtiyaç sahiplerinin her türlü ihtiyacını karşılamak için hizmet vermeye hazır. Bayram öncesi kılık kıyafet almak isteyen ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz buradan istedikleri gibi faydalanabilirler.

İslam aleminde bayramların yeri, önemi ve maneviyat ayrıdır. Bu mukaddes günlerde dargınlar barışır, küskünlükler son bulur. En önemlisi çocukların bayram sevincini yaşaması ve rengarenk bayramlıklar giyebilmesidir. Bu manada Hayır Çarşımız çeşit çeşit ayakkabı ve kıyafetlerle çocuklarımıza bayram sevincini yaşatmaya hazır” dedi.