Başkan Genç, Üreticilerle Buluştu

Canik Belediyesi tarafından üreticiler için yapılan Canlı Hayvan Pazarı ve Kurbanlık Satış Yeri, sağlıklı ve modern satış ortamıyla satıcıların beğenisini kazanıyor. Pazarda üreticileri ziyaret eden Başkan Osman Genç, vatandaşları kurbanlıklarını sağlıklı ve güvenilir ortamdan almaları için Canik Canlı Hayvan Pazarına davet etti.

Başkan Genç, Üreticilerle Buluştu

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Kurban Bayram öncesinde Dereler Mahallesi`ndeki Hayvan Pazarı ve Kurban Satış Yeri`ni gezerek satıcıları ziyaret etti. Pazarda incelemelerde bulunan Başkan Genç, bayram öncesinde ilçeye gelerek hayvan satışı gerçekleştiren üreticilere bereketli satışlar diledi. Son derece modern şartlarda hizmet veren canlı hayvan pazarında satıcılar ve alıcılar için her şeyin düşünüldüğünü belirten Başkan Genç, vatandaşları kurbanlıklarını sağlıklı ve güvenilir ortamdan almaları için Canik Canlı Hayvan Pazarına davet etti.

SAĞLIKLI VE GÜVENİLİR ORTAM 
Satıcılarla sohbet eden ve sıkıntılarını dinleyen Başkan Osman Genç, `100 metrekarelik 90 parselden oluşan Canlı Hayvan Pazarı ve Kurban Satış Yeri içerisinde otopark, tuvalet, kantar yeri, mescid, duş bulunmaktadır. Ayrıca pazar içerisinde bir veteriner de yıl boyu görev yapmaktadır. Burada satıcıların elektrik ve su ihtiyaçlarına kadar her şey düşünüldü. Hayvan satıcıları rahat bir ortamda ticaretlerini, vatandaşlarımız ise canlı hayvan alışverişlerini kolayca yapabiliyor` dedi. 

ÜRETİCİLERE EKONOMİK KATKI
Samsun`da önemli satıya ailenin geçimlerini hayvancılıktan sağladığına da işaret eden Başkan Osman Genç, `Burayı hayvan satış ve kesimlerinin hijyenik ortamda sağlanmasının yanında üreticilere ekonomik kazanç sağlaması amacıyla yaptık. Kurbanlık satışlarının yanısıra yıl boyunca adaklık gibi canlı hayvan satışları da burada gerçekleşmektedir. Burası bu bakımdan kırsal kesimdeki hayvan üreticilerimizin ekonomisine katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda kent içinde kaçak ve hijyen olmayan koşullarda satış ve kesimlerin de önüne geçiliyor` diye konuştu.

KURBANLIĞI CANİK`TEN ALIN
Halkın rahat ve fiziken uygun mekanlarda hayvan ve kurban alımına yardımcı olmayı ve oluşabilecek olumsuz görüntülerin önüne geçmeyi amaçladıklarını ifade eden Başkan Genç, `Kurban satış yerinin içerisinde tuvalet ve duş imkanları başta olmak üzere, kafeterya, mescit gibi pek çok sosyal imkanı hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz. Yine Hayvan Pazarı içerisinde veteriner de görev yapmaktadır. Vatandaşlarımızı kurbanlıklarını sağlıklı ve güvenilir ortamdan almaları için Canik Canlı Hayvan Pazarına davet ediyorum` ifadelerini kullandı. 
Kurban satış yerinde bulunan çocuklarla da yakından ilgilenen Başkan Osman Genç, görüştüğü hayvan satıcılarının bayramlarını kutladı.