Atakum’a Modern Kesimhane

Atakum Belediye tarafından 5 milyon lira harcanarak modernize edilen İncesu mevkiindeki canlı hayvan pazarı ve kesimhane törenle hizmete açıldı. Atıl durumdaki tesis ülke ekonomisine kazandırıldı.

Atakum’a Modern Kesimhane

BÜYÜK YATIRIM

Atakum Belediyesi yaklaşın Kurban Bayramı öncesi dev bir yatırımı hizmete soktu. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine önceliği atıl durumdaki yatırımları ekonomiye kazandırmaya verdiklerini belirterek, “ Yaklaşık 5 milyon lira harcayarak kurban bayramı öncesi canlı hayvan Pazarı satış ve kesim yerini hizmete soktuk. Burası daha önceden de kooperatif aracılığıyla hizmet vermiş ancak sürdürülebilir olmamış. Burası 28 bin metrekarelik bir alan. Biz bu alanın bir kısmını istimlak ettik bir kısmını ise modernize ederek Atakum’un kırsalında bulunan mahallelerimizin büyük bir ihtiyacını karşılamış olduk. Burada üretici ile tüketici aynı noktada buluşacak. Atakum’u turizm ve ticaret şehri yapma hedefimiz var ve bu doğrultuda atılmış dev bir yatırımı hizmete soktuk” dedi.

YATIRIM İBADETTİR

Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ise bu dev yatırımı ekonomiye kazandırdığı için Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya teşekkür etti. Nazlı, “ Çalışmak en önemli ibadetlerdendir. Hizmet etmek, insanlara iş aş üretmek önemlidir. Bu tesis ile Atakum halkının büyük bir ihtiyacı karşılanmıştır. Açılan her tesis ülkemizi köşeye sıkıştırmak isteyen emperyalist güçlere atılan tokat anlamı taşır” dedi. AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman ise, AK Parti’nin ülkemizin dört bir yanını adeta ilmek ilmek hizmetle işlediğini belirterek, “ bizim büyük Türkiye ve o ülkeye karşı hizmet teme sevdamız var. Bu yatırım da hizmet sevdamıza eklenen yeni bir halkadır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İlhan Demircioğlu