Parkomat’ta Tazminat 6 Milyon Lira

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, parkomat ile yapılan sözleşmenin sona ermesine 3 yıl kaldığını öncesinde feshedilmesi halinde 6 milyon liralık tazminat maddesi bulunduğu söyledi.

Parkomat’ta Tazminat 6 Milyon Lira

KOLAYLIK SAĞLANACAK
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, parkomatı iptal etmelerinin şu an için mümkün olmadığını söyledi. Parkomat konusunda zaman zaman şikâyetlerin kendisine de geldiğini belirten Başkan Şahin, “ Parkomatın sahibi olan şirket ile yapılan sözleşmeye göre 3 yıl daha süre var. Bu süreyi beklemeden parkomat işlemlerine son vermemiz halinde sözleşmeye konulan 6 milyon liralık tazminat maddesi devreye girer. Belediye olarak bu ortamda 6 milyon lira para ödememiz mümkün değil. Ancak ödemelerde taksitlendirme ve kolaylık sağlanacak. Bu konuda görüşlerimizi firmaya ilettik” dedi.
“REFERANDUM YAPACAĞIZ”
Başkan Zihni Şahin, 3 yıl sonra parkomatın süresi bittiğinde devam edip etmeme konusuna vatandaşlarla birlikte karar vereceklerini söyledi. Şahin, “ Belediye başkanlarının görevi halkın yaşamını kolaylaştıracak işler yapmaktır. Biz halka rağmen hiçbir şey yapamayız. 3 yıl sonra referandum yaparız ve halka sorarız. Halk parkomat iyi bir şey devam etsin derse devam eder yoksa buna izin vermeyiz.”diye konuştu.

 İlhan Demircioğlu