“Gülsan’da Önümüz Açık”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Gülsan Sanayi Sitesi’nin Samsun’un önünde sorun olmaktan çıktığını belirterek, “ Çözümsüz noktada değiliz. Kooperatif te kuruldu. Artık önümüz açık” dedi.

“Gülsan’da Önümüz Açık”

“BAKAN KURUM DA DESTEKLİYOR”
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Gülsan Sanayi Sitesi’nin şehir merkezinden taşınması konusunda şehrin tüm dinamikleri ile birlikte çalıştıklarını çözüm noktasına geldiklerini söyledi. Şahin, “ Çevre ve şehircilik bakanımız Murat kurum da Samsun’a geldiğinde bu konuya değindi. Bizimle bu konuyu görüştü. Bu konu ile ilgili birkaç çözüm önerisi var. Hepsi de son derece ciddi ve çözüm odaklı öneriler. Büyükşehir Belediyesi olarak sanayinin tüm paydaşları ile ortak çalışıyoruz” dedi.
KOOPERATİF ÖNEMLİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Madeni Sanatkârlar Odası öncülüğünde kurulun kooperatifin çözüm için atılan dev bir atım olduğunu söyledi. Şahin, “ Toybelen mevkiinde 700 dönümlük bir alan var. Burası üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Derecikte bizim 50 dönümlük bir alanımız var. Gülsan’da ortak çalışıyoruz. Yapım konusunda da alternatiflerimiz çok. Kooperatif öz sermayesi ile yapmak ister, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı’nın sanayi siteleri için çok düşük faizli kredisi kullanılabilir ya da bakanımızın gündeme getirdiği TOKİ ile ortak çalışma yapılır. Yani çözüm için elimizde alternatif çok. Yeni bir alan yapmadan da kimseye sen çık demeyeceğiz. Bunu ramazan ayında sanayi esnafını ziyaret ettiğimizde söyledim. Sözümün de arkasındayım. Önce yer sorunu çözülecek sonra taşınma gerçekleşecek” diye konuştu. 

İlhan Demircioğlu