ABD`den Yeni Tehdit! 

ABD`den Türkiye`ye yönelik tehdit dolu açıklamalar gelmeye devam ediyor. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton`ın dün Türkiye`nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ile yaptığı görüşmenin ayrıntıları ortaya çıktı.

ABD`den Yeni Tehdit! 

ABD Başkanı Trump Türkiye ile köprüleri atmış görünüyor. Brunson`ın koşulsuz serbest bırakılmasını isteyen Beyaz Saray, aksi takdirde yeni adımlar atacağının sinyalini verdi.

YENİ YAPTIRIMLAR UYGULANACAK: İsmini vermeden Reuters`a konuşan bir Beyaz Saray yetkilisi Türkiye`nin Brunson`ı vermemesi halinde yeni yaptırımlar uygulayacağını söyledi.
 
`ABD TAVİZ VERMEYECEK`: Beyaz Saray yetkilisi, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton`ın dün Türkiye`nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ile yaptığı görüşmede ABD`nin bu konuda taviz vermeyeceği mesajını ilettiğini söyledi.

`AŞIRI SERT TUTUMUMUZU KORUYACAĞIZ`:Habere göre, yetkili, `Yönetim bu konuda aşırı sert tutumunu koruyacak. Başkan, Pastör Brunson`ı evine döndürmeye yüzde 100 kararlı ve önümüzdeki birkaç gün ya da bir hafta içinde herhangi bir gelişme olduğunu görmezsek yeni adımlar atabiliriz` dedi.