“Yatırımı Gönüllere Yapın”

AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıyla birlikte basının karşısına geçti. Karaduman, “ Cumhurbaşkanımız gönül belediyeciliği derken yerel seçimlere kadar büyük yatırımlar yapmayın siz esas yatırımı gönüllere yapın” dedi

“Yatırımı Gönüllere Yapın”

SEÇİMİ MASAYA YATIRDIK
AK Parti İl Başkana Hakan Karaduman, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin sonuçlarını masaya yatırdıklarını buradan çıkartılması gereken dersleri çıkarttıklarını söyledi. Karaduman, “ Seçimden hemen sonra ilçe başkanlarımızla, belediye başkanlarımızla ve milletvekillerimizle seçimlerin değerlendirmesini yaptık. Milletimizin bize verdiği mesajları aldık. İlçe ilçe, mahalle mahalle ve sandık sandık çalışmalarımıza başladık. Halkın öncelikli taleplerini çözümün olduğu makamlara ilettik ve takipçisi oluyoruz” dedi.


SEÇİM STARTI 18 AĞUSTOS
Hakan Karaduman, AK Parti’de bir seçim bittikten hemen sonra bir sonraki seçimin çalışmalarının başladığını söyledi. Başkan Karaduman, “ biz seçimden hemen sonra yaz mevsimi geldiği için halkımızın büyük çoğunluğu tatile, fındığa ya da yaylalara gitti. Bu nedenle biz de AK Parti olarak çalışmalarımızı içe dönük yaptık. 18 Ağustos’ta Ankara’da büyük kongremiz var. Büyük kongre ile birlikte yerel seçim startını vermiş olacağız. Tabiri caizse döner dönmez de araziye çıkacağız. Her sandıktaki üyelerimizi ziyaret edeceğiz. Mahalle çalışmaları yapacağız. Mahalle başkanlarımız bizim orada elimiz ayağımız olacak. Mahalle başkanları benim en yakın çalışma arkadaşlarım olacak. Seçmenin 4’de biri bizim üyemiz olduğu için bizim seçmene ulaşamama gibi bir sorunumuz yok” diye konuştu.
“SÜRPRİZ ADAYLAR OLABİLİR”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönül belediyeciliği istemesinin altında halkla bire bir temas yattığını belirten Karaduman, büyük yatırımlar değil yatırımı gönüllere yapmak gerektiğini söyledi. Karaduman, “ Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız belediye başkanlarına arabalarınızı az kullanın yaya gezin halkla iç içe olun, halk size istediği zaman ulaşabilsin vatandaşın sorunlarını dinleyin, çözüm için gerekli adımları atın çözümü zaman alacak bir talep se bunun nedenlerini izah edin, icraat yönünüzle iletişim yönünüzü dengeli götürün dedi. Şimdi çıkıp ben bu belediyemiz iyi yapıyor bu kötü yapıyor demem, diyemem. Bunun kararını millet seçimde verir biz ise sahadan aldığımız izlenimleri başkanlarımıza aktarıyoruz. Yerel seçimlerde kaç tane olur bilmem ama bir değişim ben de bekliyorum. Yerel seçimlerle mevcut başkanlardan da, aday olmak için müracaat ederlerden de aday olabileceği gibi hiç müracaat etmeyi düşünmeyip te bizim halktan aldığımız izlenime göre gidip partiye davet edeceğimiz isimlerden de aday çıkabilir” diye konuştu.

“SAMSUNSPOR EN BÜYÜK MARKA”
Samsunspor’da bu sene yapılan oluşumun büyük önem taşıdığını ve bu oluşumun büyük başarıların altına imza atacağını söyledi. Karaduman, “ Samsunspor bu şehrin en önemli markasıdır. Samsunspor’un hak ettiği yer de süper ligdir. Yeni yapılanma da bunu hedefliyor. Biz il başkanı olarak bizim üzerime düşen ne olursa sonuna kadar seve seve yaparız bir Samsunspor taraftarı olarak ta maçların başlamasını iple çekiyorum tribünlere gidip takımımı destekleyeceğim” şeklinde konuştu.
Hakan Karaduman, parkomat konusunda da çok ciddi sıkıntılar ve şikâyetler geldiğini bunu yetkili kişilerle görüşeceğini de sözlerine ekledi. 

İlhan Demircioğlu