Muhaliflerden Kılıçdaroğlu`na Karşı Adalet Yürüyüşü Hazırlığı!

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 24 Haziran seçimleri sonrası olağanüstü kurultay tartışmaları yaşanan CHP`de muhaliflerin, genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu`na karşı `Adalet Yürüyüşü` düzenlemeyi tartıştığını ileri sürdü.

Muhaliflerden Kılıçdaroğlu`na Karşı Adalet Yürüyüşü Hazırlığı!

Abdulkadir Selvi, `CHP`de bundan sonra ne olacak?` başlığıyla yayımlanan yazısında CHP`de yaşanan tartışmaları değerlendirdi. Kurultay için imza veren bazı delegelerin, süreci mahkemeye taşıyacağını iddia eden Selvi, `Muhalifler ayrıca olağanüstü kurultay için yeniden imza toplama ve 250 delegenin imzasının yeterli olduğu tüzük kurultayını toplama gibi seçenekler üzerinde duruyorlar` dedi. 

`Kılıçdaroğlu`nun, iktidara karşı gerçekleştirdiği ‘Adalet Yürüyüşü` büyük ses getirmişti` ifadesini kullanan Selvi, sözlerine şöyle devam etti:

DAĞ FARE DOĞURDU: `Bu kez muhalifler Kılıçdaroğlu`na karşı ‘Adalet Yürüyüşü` yapmayı tartışıyorlar. Bu tür eylemlerin iyi planlanması gerekiyor. Genel Merkez`in önünde büyük bir gövde gösterisinden söz ediliyordu. Ama toplana toplana 15 kişi toplandı. Dağ fare doğurdu.`

`DEĞİŞİM TALEBİ GÜÇLÜ`: Selvi, CHP`de çok güçlü bir değişim talebinin söz konusu olduğu görüşünü dile getirdi.

Parti içinde `9 seçim kaybeden, 10`uncu seçimi de kaybeder` dendiğini ileri süren Selvi, `Buna rağmen olağanüstü kurultayın toplanmaması Kılıçdaroğlu`nun başarısı olarak görülebilir mi? Türk siyasetinde genel başkanlar istemediği müddetçe olağanüstü kurultayın toplanması mümkün değil. O açıdan bakılırsa Kılıçdaroğlu kazandı. Ama bu olsa olsa bir Pirus zaferidir` diye yazdı.