MHP’de Sandıklar Masaya Yatırıldı

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Taner Tekin, 24 Haziran seçim sonuçlarını sandık sandık incelediklerini, Samsun’da alınan yüzde 16’lık sonucun çok daha yukarılarında oy alacaklarını söyledi.

MHP’de Sandıklar Masaya Yatırıldı

SANDIK ÇALIŞMASI YAPILIYOR
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Taner Tekin, 24 Haziran seçim sonuçlarını sandık sandık incelediklerini söyledi. 24 Haziran seçimlerinde Samsun’da yüzde 16.2’lik oy aranı ile Türkiye genelinde aldıkları oyun yüzde 5 üzerine çıktıklarını belirten Tekin, “ 24 Haziran seçimleri çok farklı konjonktürde gerçekleşti. Partimiz üzerine her türlü oyunlar oynandı. Anket şirketlerinin neredeyse tamamı bizi baraj altında gösterdi. Partimiz üzerine ciddiyetten uzak söylemlerle gelinerek seçmenizin kafasını karıştırmak istediler. Bu kadar zor şartlar altında alınan oyun Türkçedeki karşılığı zaferdir. 24 Haziran seçimlerinin tek galibi vardır o da MHP’dir. Sandık sandık sonuçları masaya yatırarak 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerin stratejisini belirleyeceğiz” dedi.
“HALK BİZE İNANDI”
İl Başkanı Taner Tekin, 24 Haziran seçimlerinde seçmenin verdiği mesajı çok iyi aldıklarını bu mesaj doğrultusunda yerel seçimlere hazırlandıklarını söyledi. Taner Tekin, “ 24 Haziran seçimlerinde en doğru liste bizde idi. Zaten bunun karşılığını da milletimiz vardı. Oy oranımız 90 binlerden 140 binlere çıkarttık. Bu sonuçlar doğru adaylarla seçimin karşısına çıkmanın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Zaten seçmende hem bize hem de tüm partilere aynı mesajı verdi. Adı şaibeye karışmamız halktan kopuk yaşamayan ve halkta karşılığı olan adaylarla seçime gireceğiz ve bugüne kadar aldığımız oy oranın çok daha fazlasını alacağız. Çok sayıda belediye seçimini kazanacağız. Bunun çalışmalarını da yapıyoruz” diye konuştu. 

İlhan Demircioğlu