Ankara'da ABD'ye Kısas Hazırlığı!

ABD`nin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu`ya ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül`e yönelik yaptırım tehdidine Ankara`dan yanıt geldi. Gelen ilk açıklamada, `ABD tarafı bir adım atarsa bu adımlara cevap verilecektir` denildi.

Ankara'da ABD'ye Kısas Hazırlığı!

Habertürk`te yer alan habere göre; Bir Hükümet yetkilisinin yaptığı açıklamada `aklıselim` vurgusu yapılırken `ABD tarafı bir adım atarsa bu adımlara cevap verilecektir. Kurulan diyalog mekanizmasının işletileceğini, ABD tarafında aklı selimin ve diplomasinin galip geleceğini umuyoruz. Aksi takdirde iki ülke ilişkileri onarılmayacak şekilde zarar görecektir` ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

`ABD MAKAMLARI İLE GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR`

`Şu anda ABD makamları ile görüşmeler sürüyor. Bu görüşmeler karşılıklı anlayışa dayalı ve oldukça yapıcı bir atmosferde sürüyor. İki ülkenin de geçmişten gelen güçlü bağları ve stratejik işbirliği var. Görüşmelerde iki taraf da bu ilişkileri koruyacak iradeyi ortaya koydu.

`İLİŞKİLERE GERİ DÖNÜLEMEZ ŞEKİLDE ZARAR VERME ÇABASI KABUL EDİLEMEZ`

ABD tarafında, bu görüşmelere ve kurulan diyalog mekanizmasına rağmen, kamuoyuna yansıtıldığı gibi bir “ekonomik yaptırım” çalışması içerisine girilmesi talihsizlik olur. Görüşmeler bu kadar yapıcı bir havada geçerken, bu sürece geri döndürülemez şekilde zarar verilme çabası kabul edilemez.

`HÜKÜMETİMİZ, KARŞI BİR YAPTIRIM LİSTESİ HAZIRLAMAK ÜZERE ÇALIŞMALAR BAŞLADI`

Türkiye bu diyalog sürecinin iki ülke için de olumlu sonuçlar vermesini amaçlıyor. Ancak elbette, ABD’den olası bir yaptırım kararına mütekabiliyet esasına göre cevap verilecektir. Bu kapsamda hükümetimiz, ABD’nin kararına karşı bir yaptırım listesi hazırlamak üzere çalışmalara başladı. Türkiye, elbette tedbirlerini alacak, ABD tarafı bir adım atarsa bu adımlara cevap verecektir.

Kurulan diyalog mekanizmasının işletileceğini, ABD tarafında aklı selimin ve diplomasinin galip geleceğini umuyoruz. Aksi takdirde iki ülke ilişkileri onarılmayacak şekilde zarar görecektir`EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da emekli yarbay ev kurşunladı Samsun'da emekli yarbay ev kurşunladı