`Kodlama Kampı`nda Samsun’u Bafralılar Temsil Etti

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) tarafından Fatih Projesi kapsamında düzenlenen `Kodlama Kampı`nda Samsun’u Bafralılar temsil etti.

`Kodlama Kampı`nda Samsun’u Bafralılar Temsil Etti

Başarılı öğrenci ve öğretmenlerin bir araya getirilerek deneyimlerinin paylaşılması, iyi örneklerin çoğaltılması ve öğrencilere çeşitli yönlendirici eğitimlerin verilerek geleceğin yazılımcılarına destek verilmesi amacıyla YEĞİTEK Genel Müdürlüğü tarafından 11-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Manisa’da Fatih Projesi Kodlama Kampı düzenlendi. 
30 ilden 60 öğretmen ile 130 öğrencinin katıldığı kampta Samsun ilini Kodlabafra Projesi yürütücüsü Orhan Gazi Demirci ve Samsun Kodlasam Proje Koordinatörü Bülent Koçak ile Miraç Kesim, Burak Ürkün, Çağrı Atalar, Salih Çağlayan’dan oluşan 4 Bafralı öğrenci temsil etti. 


Açılış konuşmasında, TÜBİTAK Yarışmasında birinciliği olan, Hacettepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisi Bafralı Selçuk Halep, geleceğin yazılımcılarına hitap ederek deneyimlerini aktardı. 
Kodlabafra proje yürütücüsü olan Orhan Gazi Demirci tarafından diğer illerden gelen öğretmenlere ve öğrencilerine bilgisayarsız kodlama atölye çalışması yapılarak drama ile kodlama öğretiminin, algoritmik düşünme becerisi kazanma yolları uygulamalı olarak anlatıldı. 


3 günlük kamp boyunca öğrenciler kodlama ile alakalı programlar ve yazılımlar konusunda eğitim aldılar. Ayrıca kodlama ve robotik yarışmalarına katıldılar. EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleri 11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleriSamsun'da feci son! 8.kattan düştü Samsun'da feci son! 8.kattan düştüSamsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildi Samsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildiAltın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altın Altın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altınSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar? 11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da terör operasyonu! Samsun'da terör operasyonu!Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSamsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu buldu Samsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu bulduSamsun'da korona ihbar hattı hizmette Samsun'da korona ihbar hattı hizmette