Mezarlıktaki Gizemli Kız Olayında Flaş Gelişme!

Çorum, mezarlıkta ağlayan kız olayıyla turist getirmeye çalışacak. Hattuşaş gibi dünya çapında tarihi eseri olan Çorum’a, ağlayan kız efsanesiyle turist çekme projesi bakanlığa sunulacak.

Mezarlıktaki Gizemli Kız Olayında Flaş Gelişme!

Yaklaşık üç haftadır mezarlıkta geceleri ağlayan kız hikâyesiyle medyanın gündemine oturan Çorum, Türkiye`nin dikkatini topladı. Ağlayan kızı bulmak için çevre illerden Çorum Ulu Mezarlığı`na gelenler, şehirde bir turizm hareketi başlattı. Mezarlıktaki kız önceki gün bulunsa da sosyal medyanın gündeminde olması İl Kültür Turizm Müdürlüğü`nü de harekete geçirdi. Ağlayan kızla ilgili efsanelerinden bir özet yapmaya hazırlanan il kültür turizm müdürlüğü, bu efsaneyi şehrin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla hikâyeleştirecek. Çorum İl Kültür Turizm Vekili Ömer Arslan, `Efsanelerin turizme katkısı var. Biz de ilimize tanıtımda kullanmak için bir efsane araştırırken bir anda bu konu gelişti` dedi.

 

KIZ EFSANE OLDU

Sabah Gazetesi`nden Betül Alakent`in haberine göre; Ömer Arslan, `Ağlayan kızı gerçek kimliğiyle öne çıkarmayacağız. Sadece sosyal medyanın yazdığı hikâyelerden efsane geliştireceğiz. Çalışmayı onay için bakanlığa ileteceğiz` diye konuştu. Arslan, dünya kültür mirasının 9 değerinden biri olan Hattuşaş`ın da Çorum`da yer aldığını sözlerine ekledi.

TÜM ZAMANLARIN REKORU KIRILIR

Hattuşaş`ın ciddi turist çektiğini belirten Arslan, 2012`de 250 bin turist geldiğini kaydetti. Arslan, `Bu sayıda gerileme yaşamıştık. Geçen yıl toparlanma başladı. Bu yıl ise tüm zamanların rekorunu kıracağız` ifadelerini kullandı. Bu yıl 350 bin turistin Çorum`u ziyaret edeceğini öngördüklerini anlatan Arslan, bunu ilk üç aylık verilerin de doğruladığını kaydetti.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Transfer Dönemi Başlıyor Transfer Dönemi BaşlıyorSamsun'da geri dönüşüm istasyonunda yangın Samsun'da geri dönüşüm istasyonunda yangınPAYLAŞMAK PAYLAŞMAKSamsun'da kuğu ile balıkçıların dostluğu Samsun'da kuğu ile balıkçıların dostluğuMotosikletle seyir halindeyken öldü! Motosikletle seyir halindeyken öldü!Samsun'da yanan geri dönüşüm istasyonunda büyük zarar Samsun'da yanan geri dönüşüm istasyonunda büyük zararSamsun hava durumu 3 Ağustos Pazartesi Samsun hava durumu 3 Ağustos PazartesiAltın bayram seyran dinlemedi! Altın bayram seyran dinlemedi!Samsun Büyükşehir Belediyesi'den alım garantili destek Samsun Büyükşehir Belediyesi'den alım garantili destekSamsun'da kaza can aldı Samsun'da kaza can aldı