Mehmetçiğe Özel Cep Telefonu Geliyor!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline görevleri sırasında emniyetli şekilde sesli, go¨ru¨ntu¨lu¨ go¨ru¨s¸me, anlık-c¸oklu ve grup mesajlas¸ma, konum paylaşma imkanı sağlayacak cep telefonları üretilecek.

Mehmetçiğe Özel Cep Telefonu Geliyor!

Türk Silahlı Kuvvetlerinin yerli ve milli teknolojiye sahip ürünlerle güçlendirilmesine yönelik çalışmalar hızla devam ediyor.

Bu kapsamda birçok proje hayata geçirilirken, yeni projelere yönelik çalışmalar da devam ediyor. Söz konusu projelerin arasında  `Emniyetli Cep Telefonu Projesi` de bulunuyor.

ÖNCE ONLARA DAĞITILACAK

Yeni projeye yönelik planlama çalışmaları başlatılırken, proje kapsamında go¨ru¨s¸me, anlık-c¸oklu ve grup mesajlas¸ma, konum paylas¸ımı yeteneklerine sahip emniyetli cep telefonlarının gelis¸tirilmesi hedefleniyor. Cep telefonlarında milli geliştirilen haberleşme uygulaması kullanılması planlanıyor. Söz konusu telefonların öncelikli olarak kritik görevlerdeki personele dağıtılması ve operasyonlar sırasında kullanılması planlanıyor. 

TSK`nın kullanımına yönelik `Emniyetli Uydu Telefonu Projesi`nin de hayata geçirilmesi bekleniyor.

Proje kapsamında, harekat icra edilen birliklere, cogˆrafyadan bagˆımsız olarak emniyetli ve su¨rekli bir muhabere ortamı temin edilmesi amaçlanıyor. Emniyetli uydu telefonlarının seri u¨retimi de projedeki bir diğer hedef olarak dikkati çekiyor.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da göç idaresine akın ettiler Samsun'da göç idaresine akın ettilerSamsun Valiliği'nden korona uyarısı! Samsun Valiliği'nden korona uyarısı!Samsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştı Samsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştıSaviçeviç 94. Yabancı Saviçeviç 94. YabancıSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar? 5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar?Samsunspor'da İkinci Kamp Başladı Samsunspor'da İkinci Kamp BaşladıRekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı... Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı...Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSamsun'da kaza! Çok sayıda yaralı Samsun'da kaza! Çok sayıda yaralı