Kuzey Kore`den Şok Açıklama

Kuzey Kore`nin nükleer deneme sahasını hava şartlarına bağlı olarak 23-25 Mayıs arasında bir tarihte sökeceği belirtildi.

Kuzey Kore`den Şok Açıklama

Kuzey Kore`nin devlet ajansı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, nükleer deneme sahası, içerisindeki  tünellerin patlatılarak yok edilmesi, girişlerinin kapatılması ve gözlem tesislerinin ve aratırma binalarının tümünün ortadan kaldırılmasını da kapsayacak şekilde sökülcek.

Duyuru, ABD Başkanı Donald Trump`ın Kuzey ve Güney Kore liderleriyle 12 Haziran`da Singapur`da biraraya geleceğini açıklamasının hemen ardından geldi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da, `Kuzey Kore kalıcı ve geri dönüşümü olmayacak bir şekilde bölgenin nükleer silahlardan arındırılmasına razı olursa, Kuzey Kore ve halkı için iyi bir gelecek olacak` ifadesini kullanarak, bu süreçte ABD`nin ekonomik olarak yardımcı olacağını söylemişti.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

15 Ağustos fındık fiyatları ne kadar? 15 Ağustos fındık fiyatları ne kadar?Dünyada bir benzeri olmayan köy Samsun'da Dünyada bir benzeri olmayan köy Samsun'daDenizli'de trafik kazası: 2 yaralı Denizli'de trafik kazası: 2 yaralıSamsunspor'da korona alarmı! Maç iptal edildi Samsunspor'da korona alarmı! Maç iptal edildiKamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybetti Kamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybetti15 Ağustos Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın gram altın 15 Ağustos Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın gram altınÇorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı Çorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralıSamsunspor'da koronavirüs testi Samsunspor'da koronavirüs testiTFF, Samsunspor'un Şampiyonluğunun Tescil Etti TFF, Samsunspor'un Şampiyonluğunun Tescil EttiSamsun'da kaza! Yaralılar var Samsun'da kaza! Yaralılar var