Kanlı Nigar Promiyer Yapıyor

Samsun Devlet Opera Balesi 2017-2018 sanat sezonunu Kanlı Nigar Promiyeri ile sonlandırıyor.

Kanlı Nigar Promiyer Yapıyor

Samsun Devlet Opera ve Balesi sezonun son prömiyerini Kanlı Nigar müzikali ile yapacak. Halktan hikayelerin yer aldığı Kanlı Nigar 12 Mayıs Cumartesi ve 14 Mayıs Pazartesi ve 26 Mayıs Cumartesi günleri Samsunlu sanatseverler için sahnelenecek.  

Karagöz Hacivat gölge oyunu olan ‘Kanlı Nigar’ Özlem Belkıs’ın düzenlemesi ile kendi ayakları üstünde duran kocasından şiddet görmüş kadınları çatısı altında toplayan kızıyla beraber fal bakıp ve bohça açarak geçimini sağlayan bir kadın olarak karşımıza çıkmakta.

Samsun Devlet Opera ve Balesi Sanat Yönetmeni ve Müdür Özgür Aslan tüm Samsunlu sanatseverleri bu müzikali izlemeye davet etti.

Prömiyerin tanıtım toplantısına Samsun Devlet Opera ve Balesi İl Koordinatörü  Hale Akünal, İzmir Devlet Opera ve Balesi, Kanlı Nigar Müzikali Rejisörü Haldun Özörten, İzmir Devlet Opera ve Balesi, Kanlı Nigar Müzikali Koreografı Serhat Nüfusçu, İzmir Devlet Opera ve Balesi, Kanlı Nigar Müzikali Kostüm Kreatörü Nursun Ünlü katıldı.

Mustafa BİLİKEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Transfer Dönemi Başlıyor Transfer Dönemi BaşlıyorSamsun'da geri dönüşüm istasyonunda yangın Samsun'da geri dönüşüm istasyonunda yangınPAYLAŞMAK PAYLAŞMAKSamsun'da kuğu ile balıkçıların dostluğu Samsun'da kuğu ile balıkçıların dostluğuSamsun'da yanan geri dönüşüm istasyonunda büyük zarar Samsun'da yanan geri dönüşüm istasyonunda büyük zararSamsun hava durumu 3 Ağustos Pazartesi Samsun hava durumu 3 Ağustos PazartesiSamsun Büyükşehir Belediyesi'den alım garantili destek Samsun Büyükşehir Belediyesi'den alım garantili destekYolun karşısına geçmek isterken canından oluyordu Yolun karşısına geçmek isterken canından oluyorduDiştenmiş, Sırtım, Ders yılı, Bayram, Caffe Bene, Kavurma, Baklava Diştenmiş, Sırtım, Ders yılı, Bayram, Caffe Bene, Kavurma, BaklavaIrak Büyükelçiliğine ait otomobil kaza yaptı: 4 yaralı Irak Büyükelçiliğine ait otomobil kaza yaptı: 4 yaralı