Beyaz Saray`dan Trump`ın Tebrik Açıklaması

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump`ın Malezya`nın yeni Başbakanı Mahathir Muhammed`i tebrik ettiğini açıkladı.

Beyaz Saray`dan Trump`ın Tebrik Açıklaması

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Sanders, açıklamasında, `Başkan Donald J. Trump, yemin ederek bugün görevine başlayan Malezya`nın yeni Başbakanı Mahathir Muhammed`i tebrik ediyor. Başkan ayrıca rekabetçi ve barışçıl seçim sürecine katıldıkları için tüm Malezya halkını da tebrik ediyor.` ifadelerini kullandı.

Açıklamada, ABD ile Malezya arasındaki ikili ilişkilerin önemine de temas edilirken, ABD-Malezya Kapsamlı Ortaklığının güçlendirilmesi ve hem bölgesel hem de uluslararası meydan okumalara karşı ortak adımlar atılması konusuna da vurgu yapıldı.

Mahathir Muhammed, Malezya Devlet Sarayı`nda dün düzenlenen törende yemin ederek resmi olarak ülkenin 7. başbakanı olmuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar? 13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandı Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandıSamsun için deprem uyarısı! Samsun için deprem uyarısı!Samsun'da arazi tartışması faciayla bitti Samsun'da arazi tartışması faciayla bittiAltın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatı Altın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatıCovid19'un Kayıp Öğrencileri Covid19'un Kayıp ÖğrencileriSamsun'da araçlar domino taşı gibi birbirlerine çarptı Samsun'da araçlar domino taşı gibi birbirlerine çarptıSamsun'da tek tıkla binlerce lira dolandırıldı! Aman dikkat Samsun'da tek tıkla binlerce lira dolandırıldı! Aman dikkatSamsun hava durumu 13 Ağustos Perşembe Samsun hava durumu 13 Ağustos PerşembeDolar ne kadar oldu? (13.08.2020) Dolar ne kadar oldu? (13.08.2020)