Cami'de Katliam! Namazda Boğaz Kestiler

Üç silahlı ve bıçaklı adam Güney Afrika Durban Cami`de namaz kılanların boğazını kesti. Acil servis yetkilisinin verdiği bilgiye göre bir kişi hayatını kaybetti.

Cami'de Katliam! Namazda Boğaz Kestiler

Bir diğeri ise binanın camından atlayarak kurtulurken, Güney Afrika kurtarma biriminden Alana ilk ulaşan bir sözcü Prem Balram, Durban Cami`nin ateşe verildiğini de ifade etti.

Press TV`nin haberine göre Balram, `Kurbanlardan biri hastane yolunda hayatını kaybetti. Diğer ikisinin de durumu ağır” dedi. Beyaz bir arabada kaçan şüphelilerin ise yerel insanların tespitiyle “Mısır kökenli erkekler” olduğu öne sürüldü.

Güney Afrika polisi ise camiye saldırının arkasındaki nedeni araştırmaya başlarken olayın KwaZulu-Natal bölgesinde, Ottawa Old Main Road üzerindeki camide meydana geldiği aktarıldı.

Afrika`nın en sanayileşmiş ülkesi olan Güney Afrika`da geniş bir göçmen toplumu var ve ülke çokça turist çekiyor ancak bu tarz “yoz” eylemlerle adı nadiren anılıyor.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da vakalar artıyor mu? Bakan Fahrettin Koca Samsun'a bağlandı Samsun'da vakalar artıyor mu? Bakan Fahrettin Koca Samsun'a bağlandıTunceli'de motosiklet kazası: 2 yaralı Tunceli'de motosiklet kazası: 2 yaralıZincirleme kazaya karışan kadın sürücü kendini görüntüleyen gazeteciye saldırdı Zincirleme kazaya karışan kadın sürücü kendini görüntüleyen gazeteciye saldırdı