"İran Ya Müzakereye Çıkacak Ya Da.. "

Dün, 2015 yılında altı ülke ile İran arasında yapılan nükleer anlaşmadan çekildiklerini ilan eden Trump, bugün İran`a ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

"İran Ya Müzakereye Çıkacak Ya Da.. "

ABD Başkanı Donald Trump, `İran ya müzakere edecek ya da bir şeyler olacak. İran nükleer programı başlatırsa ciddi sonuçları olacak` dedi.

Trump`ın kararına İsrail ve Suudi Arabistan destek verirken, anlaşmanın altında imzası bulunan diğer ülkeler anlaşmaya bağlılıklarını sürdüreceklerini duyurdu.

Öte yandan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron telefonda görüştüğü İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani`ye İran`la yapılan nükleer anlaşmayı sürdürmek istediklerini ve İran`ın anlaşmanın bütününe sadık kalması gerektiğini söyledi.

İran ve Fransa dışişleri bakanlarının konuyla ilgili olarak kısa süre içerisinde buluşmasına karar verildi.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

15 Ağustos fındık fiyatları ne kadar? 15 Ağustos fındık fiyatları ne kadar?Dünyada bir benzeri olmayan köy Samsun'da Dünyada bir benzeri olmayan köy Samsun'daSamsun'a yeni adliye yapılacak! Samsun'a yeni adliye yapılacak!Samsunspor'da korona alarmı! Maç iptal edildi Samsunspor'da korona alarmı! Maç iptal edildi15 Ağustos Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın gram altın 15 Ağustos Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın gram altınSamsun'da büyük değişim başlıyor Samsun'da büyük değişim başlıyorDenizli'de trafik kazası: 2 yaralı Denizli'de trafik kazası: 2 yaralıSamsun'da uyuşturucuya geçit yok Samsun'da uyuşturucuya geçit yokDrama Köprüsü Drama KöprüsüSamsun'da kaza! Yaralılar var Samsun'da kaza! Yaralılar var