2020`de Gökyüzünde Olacak!

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ile Uber, ABD`deki şehirlerin semalarında uçan taksi için keşif yapılması konusunda anlaşma imzaladı.

2020`de Gökyüzünde Olacak!

NASA ile UBER, uçan taksi için keşif yapılması konusunda anlaşma imzaladı. UBER, 2020 yılında uçan taksilerle şehir içi taşımacılığı yapmayı hedefliyor.

NASA`dan yapılan açıklamada, Uber ile uçan taksi için keşif yapılması konusunda anlaşıldığı ve NASA`nın, dağıtım amacıyla kullanılan insansız hava araçlarını (İHA) da içeren `şehir hava devinim` araçları için simülasyonlara başlayacağı belirtildi.

Açıklamada, anlaşmanın hedefinin, UBER kullanıcılarının araç çağırmakta kullandığına benzer bir sistemin küçük uçaklara uygulanması için ortaklaşa kullanım ağının yaratılması olduğu bildirildi.

Los Angeles`ta düzenlenen UBER Elevate Zirvesi`nde UBER`in 2020`de uçurmayı umduğu uçan taksi prototipleri sergileniyor.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Denizli'de trafik kazası: 2 yaralı Denizli'de trafik kazası: 2 yaralıKamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybetti Kamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybettiÇorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı Çorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı