Betonlaşmaya Karşı `Yeşil Adım` Formülü

Atakum ilçesinin hızlı betonlaşmasına engel olmak ve doğallığını korumak amacıyla ‘Yeşil Adım’ projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Karadeniz’in turizm cenneti haline gelen Atakum’un betonlaşmasını engellemek için çalıştıklarını söyledi.

Betonlaşmaya Karşı `Yeşil Adım` Formülü

 Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Turizm kenti Atakum’da doğallığın korunması için ‘Yeşil Adım’ formülünü uyguluyoruz” dedi. 

`Atakum’un doğallığını koruyoruz`
Atakum İlçesinin rekor düzeyde artan nüfusunun, hızlı yapılaşmayı da beraberinde getirdiğini kaydeden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz, yediden yetmişe her kesime hitap eden önemli yatırımlarla Atakum, son birkaç yıldır Karadeniz Bölgesi’nin en çok göç alan kenti olma rekorunu elinde bulunduruyor. 4 yıl önce göreve geldiğimizde 149 bin civarında olan Atakum Nüfusu, 50 bin kişilik nüfus artışıyla bugün yaklaşık 200 bine yükseldi. Atakum, herkesin yaşamak istediği modern bir şehir haline geldi. Bu nedenle artan nüfus beraberinde hızlı yapılaşmayı getiriyor. İlçemizdeki yapılaşmanın doğal güzellikleri yok etmemesi için hayata geçirdiğimiz ‘Yeşil Adım’ projemizle birlikte inşaatı biten her bina sahibine, binada bulunan daire ve iş yeri sayısı kadar fidan dikmeden ruhsat vermiyoruz. Bu sayede yapılaşma ile birlikte ağaçlandırmayı da artırarak, turizm kenti Atakum’un doğallığını koruyoruz” ifadelerini kullandı. 

Yeşil Adım projesinin birçok farklı uygulamayla desteklendiğini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Geri dönüşümü önemsiyoruz. Bu anlamda sokak hayvanları için ilçemizin çeşitli noktalarına yerleştirdiğimiz mamamatikler ve geri dönüşüm atık toplama kutularıyla çevre kirliliğinin de önüne geçiyoruz. Çocuklarımıza fidan dikmenin önemini her fırsatta anlatıyor ve tohumlu kalemler hediye ederek fidan dikmelerini sağlıyoruz. Çocuk parklarına meyve ağaçları dikerek çocuklarımızın dalından meyve yemesini ve daha yeşil bir Atakum’da büyümelerini sağlıyoruz. Atakum Belediyesi olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Çevre ve doğanın korunması, doğallığın sürdürülebilirliği anlamında önemli çalışmalara imza atıyoruz. Turizm cenneti olan Atakum ilçesinin betonlaşmasını engellemek için var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştuEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar? 9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleri 9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleriSamsun'da girdiği denizden sağ çıkamadı Samsun'da girdiği denizden sağ çıkamadıKaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduValilikten şehit polis için açıklama Valilikten şehit polis için açıklamaSamsun'da imamın talihsiz ölümü Samsun'da imamın talihsiz ölümüSamsun şehidine ağladı Samsun şehidine ağladıAltın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatları Altın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatlarıBüyükşehir Belediyesi 'güvenli ulaşım' için yollarda Büyükşehir Belediyesi 'güvenli ulaşım' için yollarda