Balığa Ramazan`da Zam Yok

Samsunlu balıkçılar Ramazan öncesine balık fiyatlarına zam yapılmayacağını söylediler.

Balığa Ramazan`da Zam Yok

Tüm İslam alemi, 15 Mayıs’ı 16’ Mayıs’a bağlayan gece sahura kalkacak. Ramazan ayı öncesinde birçok temel tüketim gıdasına belli oranda zam geldi. Samsunlu balıkçılar, av yasağının kapanmasına rağmen tezgahlarda olan kültür balıklarının fiyatlarının artmadığını ifade ettiler. 

Şu anda kültür balıkları sattıklarını vurgulayan balıkçı Kurtça Aydın, “Av yasağı geldi ama yine de tezgahlarımızı somon, çupra, levrek, alabalık gibi kültür balıkları süslüyor. Denizden tutulan olta balıkları da zaman zaman geliyor. Vatandaşlar, av yasağı var diye balık yok zannetmesinler. Et fiyatları bayağı pahalandı. Balık fiyatlarına ise Ramazan’da zam gelmedi. Balık, salata ve çorbayla gayet uygun bir iftar menüsü ayarlanabilir. Somon balığının kilosunu 15, levrek ve çupranın kilosu 20, alabalığın kilosu 10 liradan satılıyor. Diğer ürünlere balık Ramazan’da gayet ucuz bence. Vatandaşlarımızı balık yemeye davet ediyoruz” dedi. 

Balık fiyatlarının et fiyatlarına oranla çok ucuz olduğunun altını çizen balıkçı Bülent Çakmak, “Sezon kapandı ama yine de balıklar geliyor. Olta balıkçıları yakaladıkları kefal, istavrit gibi balıkları getiriyorlar. Şu anda en çok somon, levrek ve çupra satıyoruz.

Şu sıralarda levrekte büyük bir düşüş var. Tanesini 5 liradan satıyoruz. 3 tanesi 1 kilo geliyor. Et fiyatları ve tavuk fiyatları Ramazan öncesinde arttı. Ama balık fiyatları artmadı. 1- 1,5 kilo balıkla 3 kişilik bir aile rahatlıkla doyabilir” şeklinde konuştu. EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar? 13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da arazi tartışması faciayla bitti Samsun'da arazi tartışması faciayla bittiSamsun için deprem uyarısı! Samsun için deprem uyarısı!Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandı Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandıAltın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatı Altın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatıCovid19'un Kayıp Öğrencileri Covid19'un Kayıp ÖğrencileriSamsun'da araçlar domino taşı gibi birbirlerine çarptı Samsun'da araçlar domino taşı gibi birbirlerine çarptıSamsun'da tek tıkla binlerce lira dolandırıldı! Aman dikkat Samsun'da tek tıkla binlerce lira dolandırıldı! Aman dikkatDolar ne kadar oldu? (13.08.2020) Dolar ne kadar oldu? (13.08.2020)Samsun'da gece bekçisi banyoda ölü bulundu Samsun'da gece bekçisi banyoda ölü bulundu